pokój dziecka

  "Jeżeli siedzimy przy biurku, to ważna jest pozycja".

  Maria Ernst-Zduniak jest ekspertką ds. porządkowania przestrzeni. Jak nikt zna się na odgracaniu dziecięcych pokoi. W programie Dzień Dobry TVN zdradziła swoje patenty na uczynienie miejsca nauki funkcjonalnym.

  Zaprojektowanie pokoju dla dziewczynki, tak żeby był funkcjonalny, a jednocześnie spełniający oczekiwania małej księżniczki to spore wyzwanie. Do tej pory pokój Marysi był przestrzenią wypełnioną starymi meblami, a rodzice nie mieli pomysłu, jak go urządzić. O pomoc poprosili Mirellę i Marcina z programu "Para w remont". Czy udało im się spełnić marzenia córki?

  Anna Dereszowska, która niebawem powita na świecie trzecie dziecko, zamieściła w mediach społecznościowych matczyny post. Poruszała w nim bowiem problem, z którym boryka się niejeden rodzic, czyli jak utrzymać porządek w pokoju dziecka. - Właśnie odgruzowuję pokój Maksa… Ile tu jest gratów?! - napisała aktorka.

  Wyposażenie pokoiku dla maleństwa to nie lada wyzwanie dla przyszłych rodziców. Co powinno się w nim znaleźć?

  Pozytywna przestrzeń w pokoju dziecka wpłynie na jego samorozwój. Jednak żeby spełniła swoje zadanie, trzeba poznać zasady jej tworzenia i błędy, które można popełnić. W Dzień Dobry Wakacje cennymi radami podzieliła się ekspertka Pozytywnych Przestrzeni i Sztuki Pozytywnej, Aziralili Agnieszka Dirks.

  Niekiedy dzieci marzą o niezwykłych elementach wystroju wnętrz, które nadadzą ich pokoju niepowtarzalnego charakteru. Świetnym pomysłem dla dziewczynki jest wybudowanie jej zamku. Jak to zrobić? Zainspiruj się pomysłem z programu "Dom nie do znudzenia".

  Czy jest dziecko, które co pewien czas nie marzy o zmianie w aranżacji swojego kąta? W miarę jak mały człowiek dorasta, pragnie otaczać się przedmiotami, które odpowiadają aktualnym potrzebom i upodobaniom. Jak podrasować dziecięcy pokój nie wydając fortuny na remont i meble, w Dzień Dobry TVN podpowiada Magdalena Kordaszewska, ekspert ds. zabawek, terapeuta sensoryczny.

  Pokój dla dziewczynki to spore wyzwanie. Szczególnie jeśli jej oczekiwania są bardzo sprecyzowane. Jak stworzyć przestrzeń w stylu plażowym z elementami boho?

  Porozrzucane po podłodze klocki, ubrania na łóżku i leżące w kątach zabawki – ten obraz zna chyba każdy rodzin. Maria Ernst-Zduniak, ekspertka declutteringu opowiedziała o sposobach na uporządkowanie dziecięcego pokoju.

  Kasia Kowalczyk po narodzinach syna zaczęła robić mebelki dla dzieci. Mały Franek jest jej inspiracją, modelem i testerem tego, co produkuje. Wśród jej klientów jest m.in. Khloe Kardashian, która zamówiła stoliki i krzesełka do pokoju swojej córeczki. Poznaj historię małego warsztatu stolarskiego, w którym powstają niezwykłe projekty.

  Znalezienie dobrego łóżka do pokoju dziecięcego wcale nie musi przypominać poszukiwania igły w stogu siana. O czym warto pamiętać podczas zakupów?

  Arkadiusz Narwojsz przygotował dla swojego nastoletniego syna pokój marzeń. Nie sięgnął jednak po gotowe rozwiązania ze sklepów i katalogów, ale sam zaprojektował wnętrze i zrobił niezwykle oryginalne meble. - Fajnie, że mam takiego tatę - powiedział nastolatek.

  W Cieszynie, w starej kamienicy, mieszka czteroosobowa rodzina. Do dyspozycji mają 84 metry kwadratowe. Właściciele mieszkania lubią rzeczy, które mają historię. Katarzyna Jaroszyńska, autorka cyklu "Odpicowane mieszkanie", uważa, że panuje tu eklektyzm pełną gębą. Co w ich salonie przykuwa uwagę? Kto zaprojektował meble do kuchni? I skąd wzięli wielkie łoże do sypialni?