Aranżacje wnętrz

Dżungla na balkonie – prosty sposób, by przenieść się w tropiki

Aranżacje wnętrz

Wiele osób mieszkających w dużych miastach nie może pozwolić sobie na urządzenie własnego domowego ogródka. W takich przypadkach doskonałym rozwiązaniem może okazać się zazielenienie balkonu, a nawet zrobienie na nim prawdziwej dżungli. Jak się do tego zabrać, doradził architekt, Jonatan Kilczewski.

Piękna i modna dżungla na balkonie

Wyjazdy do tropikalnych krajów na ten moment nie są możliwe. Kto jednak powiedział, że nie można odtworzyć ich klimatu w naszych mieszkaniach i na balkonie urządzić prawdziwą dżunglę? Architekt Jonatan Kilczewski przekonywał w Dzień Dobry TVN, że motyw ten jest obecnie bardzo popularny. Udowadnia to Marcin Tyszka, który na Instagramie zamieszcza zdjęcia pięknej roślinności zdobiącej taras jego apartamentu. Odpoczywała tam np. Julia Wieniawa.

Jak stworzyć dżunglę na balkonie?

Gdy i my również zapragniemy stworzyć taką dżungle u siebie na balkonie, powinniśmy przede wszystkim pamiętać o roślinach, które tam umieścimy. Dla osób mających niekoniecznie dobrą rękę do kwiatów lub, którym brakuje czasu, by zadbać o nie, Jonatan Kilczewski polecił np. zieloną ścianę, która jest sztuczna. Mimo to może robić wrażenie.

Ta ściana wygląda naprawdę bardzo fajnie, jak taka porośnięta skała z jakiejś pięknej, tropikalnej wyspy

- ocenił nasz ekspert.

Jeśli dżungla, to obowiązkowo również i palmy, które spotyka się w wielu domach. Obecnie w sklepach ogrodniczych można znaleźć takie, które są mrozoodporne i mogą przetrwać cały rok w naszym klimacie.

Te palmy można sobie wystawić na dzień. W nocy jeżeli byłoby trochę zimno, warto je schować, aczkolwiek niebawem może będą cieplejsze noce, więc wtedy palmy możemy już sobie trzymać cały okrągły czas na naszym balkonie

- zaznaczył architekt.

Jakie meble wybrać do dżungli na balkonie?

Drugą rzeczą, o której należy pamiętać przy tworzeniu balkonowej dżungli, są oczywiście meble. Jonatan Kilczewski zaproponował np. niewielki hamak, na którym będzie można oddać się błogiemu wypoczynkowi.

Sprawdzi się zarówno na dużym, jak i na małym balkonie

- powiedział.

W każdej chwili, gdy nie będziemy już z niego korzystać, możemy go złożyć i zyskać potrzebną przestrzeń. Inną opcją są też fotele brazylijskie, które montuje się do sufitu, leżaki lub pufy. Co ważne, do naszej dżungli sprawdzą się doskonale meble wiklinowe, plecione. Chodzi m.in. o fotele oraz stoliki. Całość uzupełniamy np. poduszkami z motywem lub chociażby porcelanowymi kaktusami.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości