Polska

Tradycji stanie się zadość w Królewskim Ogrodzie Światła. Poczujecie się jak w zaczarowanej baśni Andersena

Polska

Tradycji stanie się zadość w Królewskim Ogrodzie Światła. Poczujecie się jak w zaczarowanej baśni Andersena

Witajcie w Królewskim Ogrodzie Światła, czyli zaczarowanej krainie, gdzie z każdym wydeptanym metrem pokochacie to niezwykłe miejsce. Dzieci poczują się jak w baśni Andersena,  każdy z dorosłych gości znajdzie coś bliskiego sercu, a rozświetlone zakamarki zachęcą do spacerowania i rozkoszowania się bożonarodzeniowym klimatem. Przekonajcie się sami!

Królewski Ogród Światła w Wilanowie

W tym roku szczególnie potrzebujemy poczuć świąteczną atmosferę. Jak sprawić zatem, by na twarzach bliskich pojawił się uśmiech? Na potrzebę tych oczekiwań wychodzą Ogrody Pałacu w Wilanowie, które dzięki marce Raffaello po raz ósmy przemieniają się w Królewski Ogród Światła. To właśnie tam przeniesiecie się do świątecznej krainy. I jak co roku tradycji stanie się zadość!

To idealne miejsce, by zabrać najbliższych na bajkowy spacer. Urokliwe ogrody robią wrażenie zarówno na zakochanych, starszych, jak i najmłodszych spacerowiczach. Świetlna instalacja bowiem na stałe zagościła w sercach warszawiaków oraz od lat cieszy odwiedzających stolicę.

Spacer po magicznych ogrodach

Wystawa plenerowa w Królewskim Ogrodzie Światła w Wilanowie każdego roku nabiera nowego blasku. W tym po zmroku do pałacu prowadzi 75-metrowy świetlisty tunel, w którym rozbrzmiewa muzyka klasyczna. A z każdym krokiem magia narasta… W Zimowym Ogrodzie Króla możecie spacerować aleją obsadzoną pnączami, odnajdziecie rozświetloną altanę stylizowaną na XVII-wiecznej, a pośrodku ogrodu przywitają was drzewka pomarańczowe, podobne do tych, które rosły w królewskiej oranżerii. Na tym nie koniec. Od grudnia zwiedzający mogą napawać się blaskiem Ogrodu Różanego, który stworzony jest z dywanu 6000 świetlnych kwiatów. Zadebiutował w zeszłym roku, więc i w tym organizatorzy postanowili podarować spacerującym magiczne doznanie. Ponadto tak jak w ubiegłych latach nie zabraknie też mappingów. Trójwymiarowe pokazy wyświetlane są na fasadzie pałacu w piątki, soboty i niedziele o 16.30 17.30 18:30 19.30 20.30

Świetlna karuzela

W tym roku organizatorzy przygotowali dla gości niespodziankę… w postaci Świetlnej Karuzeli. Pałacowa karuzela z siedzeniami w kształcie świetlistych łabędzi jest dopełnieniem Królewskiego Ogrodu Światła. Gdy wprawi się ją w ruch, rozbłyśnie 25 000 ekologicznymi diodami ledowymi. To wspaniała sceneria do zdjęć, które następnie można przesłać bliskim jako wirtualną kartkę świąteczną.

Wisienką na torcie jest instalacja przypominająca słynne kokosowe praliny Raffaello. Dorośli znów poczują smak dzieciństwa. I to jest właśnie kwintesencja świąt Bożego Narodzenia!

Królewski Ogród Światła w trosce o bezpieczeństwo

Królewski Ogród Światła działa zgodnie z wytycznymi głównego inspektora sanitarnego. Nie ma kas stacjonarnych, a wejściówki można kupić online albo w biletomatach. Od poniedziałku do piątku bilety kosztują 15 zł (bilet zwykły) i 5 zł (ulgowy). W sobotę i niedzielę – 30 zł (bilet zwykły) i 10 zł (bilet ulgowy). Dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie. W dni świąteczne tj. 6, 25, 26 i 27 grudnia, 1 i 6 stycznia oraz 14 lutego bilety będą kosztować odpowiednio 30 zł (bilet zwykły) i 10 zł (bilet ulgowy).

Wystawa plenerowa Królewski Ogród Światła czynna jest codziennie do 28 lutego 2021 roku, od godziny 16.00 do 21.00. Wszystkie atrakcje są na świeżym powietrzu w pełnym reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi rządu.

Zobacz też:

Jaką wybrać muzykę świąteczną? Piosenki dla dzieci i dorosłych

Ile osób będzie można zaprosić na Wigilię i Boże Narodzenie? Jest rządowe rozporządzenie 

Przepisy na wegańską wigilię. Co przygotować, aby świętować tradycyjnie?


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
64
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0