spacer

  spacer

  Od kilku lat panuje moda na 10 tys. kroków dziennie, przez co wielu ludzi każdego dnia wyrusza w plener, a aplikacje liczą przebytą przez nich trasę. Dlaczego jest to potrzebna aktywność? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała trenerka fitness oraz doktorantka gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, Justyna Bolek.

  Sposób ubierania dziecka na spacer jest zdecydowanie jedną z najbardziej spornych kwestii wśród młodych rodziców. Wielu z nich, wybierając odzież dla maluszka na wyjście na dwór, kieruje się radami swoich mam czy babć. Inni zaś wolą słuchać głosu rozsądku i zaufać rodzicielskiej intuicji.

  Polski internet obiegło zdjęcie kobiety prowadzącej na smyczy dwie alpaki. Reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer pozazdrościł pani miłego i puchatego towarzystwa. Udał się więc do hodowcy tych zwierząt i wziął na spacer trzy alpaki. Jak ludzie reagowali na taki widok? Filip został również ojcem chrzestnym alpaki, która przyszła na świat w dniu jego wizyty. Jak nazwał swoją chrześnicę?

  Dorota Wellman i Grzegorz Kalinowski zabrali widzów Dzień Dobry TVN na spacer po Warszawie nieznanej. Zobaczcie gdzie 100 lat temu zaczynała się stolica, czym były "niebotyki" i gdzie, podawano kolorowe drinki, zanim stało się to modne.

  Marcin Sawicki wybrał się, z kamerą Dzień Dobry TVN, do Puszczy Białowieskiej na spotkanie z Adamem Wajrakiem i Katarzyną Jagiełło. Dziś obrońcy Puszczy organizują "dzień otwarty" czyli spacer, podczas którego będzie można zobaczyć jak wycinane są drzewa. Na wieczór zaplanowany jest też koncert Stanisława Sojki.

  Teresa Kawałowska zawodowo zajmuje się wyprowadzaniem psów. Widzom Dzień Dobry TVN powiedziała o swojej pracy. W jaki sposób dobierane są psy do grupy, którą się zajmuje? Jak wyglądają i jak długo trwają spacery?

  Zaczynamy nowy cykl: "Dzień dobry Kanado!", w którym Irmina Somers przybliży widzom Dzień Dobry TVN Kanadę. Wybierzemy się z nią m.in. do lodowego hotelu, zobaczymy jak wygląda podlodowe wędkarstwo i dowiemy się, dlaczego kanadyjscy kierowcy zimą przesiadają się na skutery. Dziś poznaliśmy Quebec - francuskojęzyczną prowincję Kanady. Zapraszamy na spacer!

  Mateusz Hładki wybrał się do pięknego Heidelbergu, po którym oprowadził go Steffen Möller. Czy w Niemczech nadal myśli się o Polsce stereotypami? Czym na co dzień zajmuje się Steffen i dlaczego, jego zdaniem, w Polsce ważna jest znajomość geometrii?

  Gdy po tygodniu ciężkiej pracy przychodzi upragniona sobota, mogą wreszcie "wypłynąć na miasto". Kim są "sobotni gondolierzy"? Czy, nasi goście, Rafał Rutkowski i Tomek Kleyff również zaliczają się do tej grupy? Dziś w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o zmieniającym się modelu ojcostwa i wyzwaniach, jakim musi sprostać nowoczesny tata.

  Ula Chincz wybrała się do Łazienek Królewskich w Warszawie. Jej przewodnikiem, po mało znanych zakątkach parku, był Tomasz Nadratowski, specjalista ds. zieleni i architektury krajobrazu. Zobaczcie, czego nie wiedzieliście o Łazienkach Królewskich!

  Według najnowszych badań, dzieci spędzają mniej czasu na świeżym powietrzu niż więźniowie. Osadzeni wychodzą z celi na godzinę dziennie. Dlaczego tak ważne jest, by dzieciaki spędzały na dworze jak najwięcej czasu? Co daje im świeże powietrze? Jak zachęcić dziecko do częstszych zabaw na placu zabaw? Rozmawialiśmy o tym z naszymi gośćmi. Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiedli: Karolina Malinowska, mama trójki dzieci i Paweł Zawitkowski, fizjoterapeuta.

  Pierwszy spacer z niemowlakiem to bardzo stresujące przeżycie dla młodej mamy. Dodatkowo sytuacja komplikuje się kiedy trzeba nakarmić dziecko poza domem. Zobaczcie, jak wybrać dobry wózek, jak ubrać dziecko na pierwszy spacer i jak bezstresowo karmić piersią w miejscach publicznych. Naszym gościem była Alicja Janosz, która mimo, że nie jest "matką-wariatką, ekoświrnięta hipiską" wspiera akcję „Karmię swobodnie”!