Newsy

Pogoda w ostatni weekend wakacji - w sobotę i niedzielę chmury 

Newsy

Pogoda w ostatni weekend wakacji - w sobotę i niedzielę chmury 

"Wakacje będa płakały, że odchodzą" - zapowiedział żartobliwie Bartek Jędrzejak. Równocześnie poinformował o zachmurzeniu i opadach deszczu w całej Polsce. Z jednym wyjątkiem - na Podkarpaciu będzie można jeszcze skorzystać z upalnej pogody. 

Pogoda w sobotę, 29 sierpnia 2020

Jak informuje IMGW, nad Europą będzie dominować niż z ośrodkami nad Danią i południowym Bałtykiem oraz nad zachodnią częścią basenu Morza Śródziemnego. Nad Morzem Czarnym oraz nad Atlantykiem obecne będą wyże. Polska będzie pod wpływem wspomnianego niżu, a z zachodu na wschód będzie wolno wędrował układ frontów atmosferycznych, który pod koniec dnia znajdzie się nad wschodnią połową kraju. Przed frontem chłodnym napłynie bardzo ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego, za frontem zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie.

W sobotę w kraju na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami opady deszczu, nad morzem lokalne burze. Temperatura maksymalna od 18 st. C, 20 st. C na północny i w kotlinach sudeckich do 22 st. C w centrum i 28 st. C, 30 st. C na południowym wschodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na obszarach podgórskich Karpat początkowo w porywach do 65 km/h, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy do 100 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz początkowymi rozpogodzeniami na południowym wschodzie. Miejscami, głównie na południu i w centrum, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym oraz burze. Prognozowana suma opadów do 30 mm. Temperatura minimalna od 13 st. C do 18 st. C, tylko na północnym wschodzie od 10 st. C do 13 st. C. Wiatr na ogół słaby, w czasie burz silniejszy, południowy i południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h, wysoko w Tatrach do 110 km/h.

Pogoda w Warszawie w sobotę, 29 sierpnia 2020 r.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W nocy zachmurzenie duże. Opady deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura minimalna 16°C. Wiatr słaby, zmienny. 

Pogoda w Warszawie w niedzielę, 30 sierpnia 2020 r.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, pod wieczór możliwa burza. Prognozowana wysokość opadów w czasie burzy do 20 mm. Temperatura maksymalna 28°C. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burzy możliwe porywy wiatru do 90 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie nieznacznie rosnąć.

Pogoda w niedzielę, 30 sierpnia 2020 r.

W niedzielę w kraju na południowym wschodzie słonecznie. Poza tym zachmurzenie umiarkowane i duże, opady deszczu i burze. Od Opolszczyzny i Górnego Śląska po południowe Mazowsze burze mogą być silne. Prognozowana suma opadów do 30 mm. Temperatura maksymalna od 18 st. C, 20 st. C na północny i zachodzie do 23 st. C w centrum i 31 st. C, 33 st. C na południowym wschodzie kraju, w kotlinach sudeckich około 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się, z przewagą południowych i wschodnich. W czasie burz porywy do 100 km/h, na obszarach podgórskich Karpat do 65 km/h, wysoko w górach porywy do 110 km/h.

Zobacz także:

Niedziele wolne od handlu w 2020 roku. Kiedy zrobimy zakupy?

Mężczyzna spędził 8 lat w szpitalu psychiatrycznym za kradzież kawy. Dostanie ogromne odszkodowanie

Unia Europejska z pierwszą umową na zakup potencjalnych szczepionek. Ile dawek obejmuje?

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
77
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0