Newsy

Pogoda na niedzielę: w całej Polsce deszcz

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (17 + 18-19.10.2020) | POLSKA, źródło: x-news

Newsy

Pogoda na niedzielę: w całej Polsce deszcz

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (17 + 18-19.10.2020) | POLSKA, źródło: x-news

W niedzielę w całej Polsce przelotne lub ciągłe opady deszczu. Na termometrach od 7 stopni C w Suwałkach do 11 stopni C w Szczecinie. 

Jak informuje IMGW nad Europą dominują niże z ośrodkami nad Skandynawią, Ukrainą, Grecją i Atlantykiem; jedynie Wyspy Brytyjskie są w zasięgu klina wyżu z rejonu Grenlandii. Polska jest pod wpływem niżu znad Ukrainy, tylko na północy i zachodzie kraju zaznaczy się klin wyżu znad północnego Atlantyku. W dalszym ciągu napływa chłodna i wilgotna masa powietrza polarnego morskiego.

Pogoda na niedzielę 18 października 2020 r.  

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i zacznie nieznacznie spadać.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami w całym kraju, ale głównie na północnym wschodzie oraz na południu, opady deszczu. W miejscowościach podgórskich opady deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu. Przyrost pokrywy śnieżnej w Tatrach o 5 cm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 7°C do 9°C, najcieplej nad morzem do 12°C, natomiast najchłodniej na Podhalu około 4°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. Porywy wiatru na przeważającym obszarze do 55-60 km/h, nad morzem do 70 km km/h, a wysoko w górach do 75 km/h. W górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie w niedzielę, 18 października 2020 r.

 W niedzielę zachmurzenie duże, pod wieczór większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 8°C. Wiatr przeważnie umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 60 km/h, zachodni. 

Zobacz też:

Bunt dyrektorów i nauczycieli, czyli działalność szkół w dobie pandemii. Czy podstawówki powinny być otwarte?

Joanna Przetakiewicz o ślubie. "Muszę przyznać, że pierwszy raz czuję się naprawdę szczęśliwa"

Odporność zaczyna się w jelitach. Ekspert: "W tygodniu należy zjadać minimum 25-30 różnorodnych produktów roślinnych"

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
88
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0