Dzień Dobry Extra

Piątek w Polsce ciepły i pogodny

Dzień Dobry Extra

Piątek w Polsce ciepły i pogodny

Jak informuje IMGW, basen Morza Śródziemnego oraz północna Skandynawia i Rosja będą pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem wyżów. Polska będzie w zasięgu wyżu z centrum nad zachodnią Rosją. Ze wschodu zacznie napływać powietrze kontynentalne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie spadało.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 9 st. C nad morzem, około 13 st. C w centrum, do 15 st. C gdzieniegdzie na południu kraju. W rejonach podgórskich Karpat około 7 st. C.

Wiatr umiarkowany, na południowym wschodzie w porywach do 60 km/h, wschodni i południowo-wschodni. W Karpatach możliwe zamiecie śnieżne.

Pogoda w nocy

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami na południu i zachodzie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów.

Temperatura minimalna od -1 st. C na północnym wschodzie i Pomorzu do 3 st. C nad morzem i krańcach południowo-wschodnich; cieplej na zachodnim wybrzeżu około 4 st. C oraz chłodniej w kotlinach górskich około -4 st. C. Na zachodzie kraju gdzieniegdzie spadek temperatury przy gruncie do -1 st. C, a na Lubelszczyźnie do -2 st. C.

Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunku wschodniego.

Pogoda w Warszawie

W piątek w Warszawie słonecznie. Temperatura maksymalna 14 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 1 st. C, przy gruncie spadki temperatury do -1 st. C. Wiatr słaby, wschodni, tylko początkowo także południowo-wschodni.

W sobotę w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 15 st. C. Wiatr słaby, przed południem wschodni, potem zmienny.

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
84
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0