Newsy

Piątek ciepły, gdzieniegdzie silniej powieje

x-news

Newsy

Piątek ciepły, gdzieniegdzie silniej powieje

x-news

Pogoda w piątek zmienna. Temperatura będzie wahała się od 18 do 27 st. C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, gdzieniegdzie porywisty.

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia oraz wschodnia znajdować się będą pod wpływem niżów z ośrodkami w rejonie Islandii oraz nad północno-zachodnią Rosją wraz z układami frontów atmosferycznych. Od Skandynawii przez Europę środkową po Półwysep Apeniński rozciągać się będzie obszar słabego wyżu. Polska będzie w zasięgu tego wyżu, tylko na północnym wschodzie zaznaczy się wpływ niżu znad Rosji. Pozostaniemy w polarnej morskiej masie powietrza.

Pogoda w piątek 31 lipca

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy okresami duże i tam przelotne opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 22 do 27 st. C, tylko na północy, północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat od 18 do 21 st. C.

Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, gdzieniegdzie porywisty, zachodni i północno-zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 55 km/h.

Pogoda w Warszawie w piątek 31 lipca

W piątek w Warszawie zachmurzenie przeważnie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna około 23 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie się wahać.


Źródło: PAP, x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
58
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0