Newsy

Nie żyje Kenny Rogers. Legendarny artysta country miał 81 lat

ASSOCIATED PRESS/East News

Newsy

Nie żyje Kenny Rogers. Legendarny artysta country miał 81 lat

ASSOCIATED PRESS/East News

W wieku 81 lat zmarł legendarny Kenny Rogers. Smutną wiadomość o śmierci  amerykańskiego artysty przekazała jego rodzina. Kenny Rogers był gwiazdą muzyki country, autorem tekstów i aktorem. W ostatnie miesiące życia spędził w hospicjum. 

Kenny Rogers zmarł w swoim domu w sobotę 21 marca 2020. Odszedł otoczony rodziną i pod opieką hospicjum. Śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych.

Jego problemy ze zdrowiem pojawiły się w czerwcu zeszłego roku. Kenny Rogers trafił wówczas do szpitala. Powodem było odwodnienie. 

Kenny Rogers - gwiazda country

Urodził się w Houston w stanie Teksas. Debiutował w latach 50. jako solista grupy "The First Edition". Karierę solową rozpoczął w drugiej połowie lat 60. Był wielokrotnym laureatem nagród Grammy. Wylansował kilka światowych przebojów takich, jak "Lucille", "Lady" i "Islands in the Stream". Artysta przestał koncertować w 2017 roku, po 60 latach kariery.

Kenny Rogers – showman i aktor

Rogers był znany publiczności nie tylko jako piosenkarz, ale również showman. W amerykańskich programach telewizyjnych występował jako "The Gambler".

Kenny Rogers, artysta z długą, białą broda i charakterystyczną chrypką w głosie zagrał też kilka ról filmowych i telewizyjnych. 

W 1977 r. opublikował wspomnienia zatytułowane "Making it with Music". 

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
88
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0