Dom

Jak działa roleta dzień noc?

roleta w oknie

mat. prasowe

Dom

Jak działa roleta dzień noc?

roleta w oknie

mat. prasowe

W dobrze zaprojektowanym wnętrzu ogromną rolę odgrywają okna. To, w jaki sposób zostały one zaaranżowane, wpływa nie tylko na estetykę pomieszczenia, ale przede wszystkim na światło, jakie zostanie do niego wpuszczone. W naszej szerokości geograficznej, gdzie nie ma zbyt dużo słońca, a miesiące od listopada do kwietnia są na ogół ciemne i ponure, jest to szczególnie istotne. Warto zatem przyjrzeć się rozwiązaniom, które pozwalają na takie manipulowanie światłem, aby było go więcej jesienią i zimą, a mniej w czasie upalnego lata. Najlepszym rozwiązaniem pozwalającym na taką kontrolę są rolety dzień noc.

Rolety dzień noc - jak to działa?

Rolety dzień noc to ciekawe rozwiązanie, które staje się coraz bardziej popularne wśród dekoratorów i architektów wnętrz. Powierzchnię rolet tworzą dwa rodzaje tkaniny połączone w naprzemienne pasy: warstwy transparentne znakomicie przepuszczająca światło i zaciemniające, bardzo dobrze je zatrzymujące. Materiał ten montowany jest dwuwarstwowo, co umożliwia doskonałe manipulowanie stopniem zacienienia. Można także rolety podnieść całkowicie, co spowoduje, że całe światło będzie wpadało do wnętrza. Produkowane są w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej oraz mogą mieć fakturę, co pozwala idealnie dobrać je do każdego wnętrza.

Rolety dzień noc - Montaż

Istnieją trzy sposoby montowania rolet dzień noc: do ramy okiennej, na ścianę albo do sufitu. Warto przy tym zastanowić się nad założeniem specjalnej estetycznej osłonki, która ukryje zwiniętą roletę. Generalnie montaż nie jest trudny i można pokusić się o jego samodzielne wykonanie, jeśli ktoś lubi majsterkować i ma przynajmniej podstawowe umiejętności w tym zakresie. Obecnie na rynku istnieje wiele firm specjalizujących się w produkcji i montowaniu rolet dzień noc, co umożliwia zamówienie ich na niemal na każde okno.

>>> Zobacz: Plisy czy rolety – którą przesłonę wybrać?

Zalety rolet dzień noc.

Rolety dzień noc odznaczają się bardzo wysoką funkcjonalnością. Oto niektóre ich zalety:

  • są bardzo praktyczne - umożliwiają doskonałą regulację ilości światła wpadającego do pomieszczenia
  • odznaczają się ciekawą, nienarzucającą się estetyką - będą pasowały do różnych wnętrz: nowoczesnych, klasycznych, skandynawskich, industrialnych, minimalistycznych
  • zapewniają intymność i prywatność przy jednoczesnym małym zaciemnieniu pomieszczenia w pochmurną pogodę
  • umożliwiają mocne zacienienie w bardzo słoneczne i upalne dni
  • nie układają się w fałdy, przez co nie gromadzi się na nich kurz i zabrudzenia.

Do jakich pomieszczeń pasują?

Duża funkcjonalność rolet dzień noc sprawia, że sprawdzą się one w praktycznie każdym pomieszczeniu. W sypialni ich niewątpliwą zaletą jest to, że umożliwiają częściowe zaciemnienie, czyli tyle, ile potrzeba go wieczorem do zaśnięcia i rano do przebudzenia się. W dziecięcym i młodzieżowym pokoju regulowanie dopływu światła w zależności od pogody i pory dnie pomoże ustalić jego optymalną ilość do odrabiania lekcji i nauki. W salonie rolety dzień noc można połączyć z długimi i przytulnymi zasłonami, co doda wnętrzu elegancji i intymności. Pamiętać jedynie należy o zachowaniu odpowiedniej harmonii kolorystycznej. W kuchni, pomieszczeniu które często jest wietrzone a okna otwierane, rolety również świetnie się sprawdzą - ukryją pomieszczenie przed ciekawskimi i niepożądanymi spojrzeniami z zewnątrz i jednocześnie umożliwią bardzo dobrą wentylacją nie blokując przepływu powietrza. Z tych samych powodów są one bardzo dobrym rozwiązaniem do okien w łazienkach.

Rolety dzień noc to rozwiązanie bardzo uniwersalne, funkcjonalne i estetyczne. Na pewno sprawdzą się w wielu wnętrzach.

Szukasz rolet do swojego mieszkania? Odwiedź: rolety.eu


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
58
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0