Gwiazdy

Bovska szykuje kolejną płytę. W Dzień Dobry TVN zaśpiewała nową piosenkę

Gwiazdy

Bovska szykuje kolejną płytę. W Dzień Dobry TVN zaśpiewała nową piosenkę

Bovska zaprezentowała na scenie Dzień Dobry TVN piosenkę i ,,Będę przy Tobie”, która jest zapowiedzią nadchodzącej płyty. Artystka już na wiosnę planuje wydać kolejny krążek. 

„Będę przy Tobie” – zapowiedź nowej płyty

Piosenka „Będę przy Tobie” to kolejna odsłona i zapowiedź czwartego już albumu artystki, który ukaże się wiosną.

Utwór jest wspólną kompozycją Bovskiej, będącej autorką tekstu, oraz Jana Smoczyńskiego, który jest producentem trzech dotychczas wydanych albumów artystki. W piosence pojawia się także trębacz Tomasz Dąbrowski - uznany za jednego z najwybitniejszych muzyków jazzowych w Europie.

Jest już większość piosenek, dopinam teraz stronę graficzną, bo przez to, że jestem też grafikiem, wszystko jest na mojej głowie i odetchnę dopiero pod koniec stycznia, gdy wszystko wyślę do drukarni i będę mogła przez chwilę pojechać na wakacje.

– przyznała artystka.

Za tydzień, 12 stycznia Bovska zagra w Wałbrzychu koncert podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Bovska - artystyczne objawienie

Artystka była jednym z największych muzycznych objawień́ 2016 roku. Bovska - absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty “Kaktus” wyprzedał się̨ w dwa dni, zyskując status Złotej Płyty, a jej utwory jeszcze przed premierą albumu biły rekordy popularności w Internecie, gdzie dotychczas odtworzono je ponad 40 miliona razy. Tytułowa piosenka “Kaktus” była motywem przewodnim czołówki serialu stacji TVN “Druga Szansa”.

Wokalistka występowała na najważniejszych festiwalach w kraju: Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Kraków Live Festival, Slot Art, Festiwal i Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Była też jedyną gwiazdą z Europy, na festiwalu Shimokitazawa Sound Cruising w Tokio w 2017 roku. Jej piosenka „Na niby”, promowała film „Narzeczony na niby”.

Bovska nominowana była na MTV Music Awards 2016 w kategorii Najlepszy polski wykonawca. Podczas Fryderyków 2016 nominowana za Fonograficzny debiut roku oraz Fryderyki 2017 za drugi album Pysk w kategorii Elektronika. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
91
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0