Newsy

Agresywny 36-latek zaatakował matkę. Zmarł chwilę po podaniu środków uspokajających

Policja poszukiwania Dawida Żukowskiego

Fot. Getty Images/RobsonPL;

Newsy

Agresywny 36-latek zaatakował matkę. Zmarł chwilę po podaniu środków uspokajających

Policja poszukiwania Dawida Żukowskiego

Fot. Getty Images/RobsonPL;

Agresywny mężczyzna zmarł po podaniu przez ratowników medycznych środków uspokajających. Wcześniej próbowali obezwładnić go policjanci, którzy przybyli na miejsce po otrzymaniu wezwania od jego matki. Trwa wyjaśnianie przyczyn zgonu 36-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego.  

Ostrów Wielkopolski: policja interweniowała w sprawie agresywnego mężczyzny

Do zdarzenia doszło wieczorem w sobotę w Ostrowie Wielkopolskim. Miejscowi policjanci zostali wezwani na interwencję do mieszkania przy ul. Zielonej. Z wezwania wynikało, że 36-latek miał agresywnie zachowywać się w stosunku do swojej matki. Jak podał lokalny serwis wlkp24.info, funkcjonariusze po wejściu zastali mężczyznę trzymającego w ręku młotek, który usiłował uderzyć pokrzywdzoną.

- Podczas interwencji policjanci musieli wyważyć drzwi do mieszkania. W związku z tym, że mężczyzna ciągle był agresywny, został obezwładniony, a ratownicy medyczni podali mu leki uspokajające - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Maciej Meler.

36-latek zmarł chwilę po podaniu środków uspokajających

Wkrótce po tym mężczyzna zaczął tracić przytomność i, mimo przeprowadzonej reanimacji, zmarł.

Jak czytamy na wlkp24.info, "na miejscu pod nadzorem prokuratora przesłuchano wszystkich, którzy wzięli udział w zdarzeniu, a więc członków pogotowia, policji, straży pożarnej oraz lokatorów lokalu, w którym interweniowały służby".

- Zwłoki zostały zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji, która pozwoli na ustalenie bezpośredniej przyczyny zgonu. Dopiero wtedy będzie można dokonywać jakichkolwiek wstępnych ocen – powiedział serwisowi prokurator.

Sprawa jest też badana przez służby kontrolne policji.

>>> Zobacz także:

Tomasz Komenda dostanie zadośćuczynienie. "To jest najwyższe odszkodowanie w historii polskiego wymiaru sprawiedliwości"

Jaki będzie marzec? Poznaj prognozę pogody na przyszły miesiąc

Wszystkie noworodki będą badane w kierunku SMA. "To jest wiadomość dnia, a nawet roku!"

Zobacz: policja rozbiła grupę przestępczą zajmującą się handlem ludźmi na terenie Wodzisławia Śląskiego:

Źródło: PAP/wlkp24.info |
Co sądzisz o tym artykule?
98
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0