Sport i fitness

Tybetańskie sekrety wiecznej młodości. Poznaj 5 rytuałów tybetańskich mnichów

Sport i fitness

Aktualizacja:

Poranna aktywność pozytywnie nastraja na resztę dnia. Zobacz zestaw rytuałów tybetańskich, które dodadzą ci nie tylko energii witalnej, siły ducha ale i przywrócą utraconą młodość.

Tybetańskie rytuały w Dzień Dobry TVN

Naszym gościem w studiu Dzień Dobry TVN była Basia Tworek - nauczycielka jogi i psycholog. Zobaczcie jakie ćwiczenia zaproponowała i jak poradzili sobie z nimi nasi prowadzący!

Ryty tybetańskie

Legenda głosi, że tybetańscy mnisi zdradzili byłemu oficerowi armii brytyjskiej sekret długowieczności. Po 4 latach pobytu w ich klasztorze mężczyzna miał wrócić do kraju młodszy o 30 lat. Zawdzięczał to rzekomo diecie, zmianie myślenia i „cudownym ćwiczeniom”, zwanym rytami tybetańskimi. Ludzie Zachodu kochają opowieści i tak naprawdę nie wiadomo ile prawdy jest w tej. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że 5 minut aktywności rano może zdziałać cuda. Poranny ruch pomaga redukować stres w ciągu dnia. Ponadto każda regularna aktywność działa dodatnie zarówno na nasze zdrowie, jak i humor.

5 rytuałów tybetańskich w kilka minut

Skuteczność rytuałów opiera się na ich regularnym powtarzaniu. Na początku wystarczy robić około dwóch-trzech powtórzeń każdej pozycji i z każdym tygodniem zwiększać ich ilość o 2. Maksymalnie, ćwiczenia powinny być wykonywane 21 razy i nie trwać dłużej niż około 15 minut. Najlepsze efekty osiągniemy wykonując rytuały rano, przed śniadaniem. Każde z nich należy robić powoli, starannie i świadomie.

Ćwiczenia mają za zadanie przywrócić nam zdrowie, siły, a nawet… włosy. Regularne powtarzanie ma też przyczynić się do utraty zbędnych kilogramów, pokonać ból i stres.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości