Diety i odchudzanie

Tyjesz tylko w niektórych partiach ciała? Winne są między innymi geny. Co jeszcze?

Diety i odchudzanie

Nadmierna tkanka tłuszczowa zbierająca się w konkretnych partiach ciała, na przykład na ramionach, biodrach czy brzuchu, spowodowana jest między innymi brakiem ruchu i uwarunkowaniami genetycznymi. Czym jeszcze? Czy istnieją ćwiczenia, dzięki którym pozbędziemy się tłuszczyku tylko z jednej części ciała?

To, w jakich partiach odkłada nam się tkanka tłuszczowa, uzależnione jest od płci. Mężczyźni tyją najczęściej w okolicach brzucha (jest to otyłość typu jabłko), a kobiety - ud i pośladków (otyłość typu gruszka).

O odkładaniu się tkanki tłuszczowej w danych częściach ciała decydują także:

  • jakość pożywienia,
  • używki,
  • geny,
  • wiek,
  • regularność spożywania posiłków,
  • stan równowagi hormonalnej czy
  • tryb życia.

Zmiana nawyków

Aby pozbyć się niechcianego tłuszczyku, należy zmienić styl życia - postawić na zdrową dietę i wzmożoną aktywność fizyczną. Niestety, jak powiedziała dietetyk kliniczna, Milena Nosek, nie ma ćwiczeń, które redukowałyby tkankę tłuszczową tylko z jednej partii ciała, na przykład ramion czy brzucha.

Trzeba cały organizm ruszyć do działania, żeby dane partie się ładnie wyrzeźbiły bądź dana tkanka tłuszczowa zniknęła

- stwierdził nasz gość.

Badania krwi

Osoby, które chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej, powinny również wykonać podstawową morfologię krwi z profilem lipidowym i stężeniem glukozy we krwi. Jeśli, mimo zmiany stylu życia, nie widać rezultatów, to warto zbadać poziom kortyzolu, leptyny i hormonów tarczycy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

>>> Zobacz także:

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości