Diety i odchudzanie

Sezon bikini tuż-tuż! Jak spalić tłuszcz z brzucha i boczków przed wakacjami?

Diety i odchudzanie

Aktualizacja:
Młoda kobieta w basenie w czarnym bikini

Brzuch to strefa dosyć problematyczna dla obu płci. Spalanie tłuszczu z brzucha jest zadaniem trudnym, ale nie niemożliwym. Jak zrzucić brzuch na stałe? Zastosuj kilka naszych rad dotyczących diety i propozycji ćwiczeń, a będziesz zadowolony z szybkich i trwałych efektów!

  • Skuteczne odchudzanie brzucha – produkty spalające tłuszcz z brzucha
  • Ćwiczenia na spalanie tłuszczu z brzucha
  • Jak szybko schudnąć z brzucha? Wskazówki praktyczne

Zobacz też: Jak skończyć z podjadaniem raz na zawsze?

Wielu ludzi w każdym wieku zastanawia się nad tym, jak zgubić brzuch i zadbać o spalanie tkanki tłuszczowej na brzuchu, przy jednoczesnym niezmienianiu innych partii ciała. Nie jest to zadanie łatwe, ale możliwe do realizacji. Pamiętaj, że znalezienie sposobu na to, jak się pozbyć otyłości brzusznej będzie twoim pierwszym krokiem ku dłuższemu życiu.

Skuteczne odchudzanie brzucha – produkty spalające tłuszcz z brzucha

Miejscowe spalanie tłuszczu z brzucha wymaga wiedzy i zaangażowania, jednak jest możliwe przy niewielkim wsparciu ze strony ćwiczeń. Można jednak również osiągnąć pewne efekty przy pomocy żywności i tzw. superfoods . Zapoznaj się z listą produktów, których zażywanie pomoże ci w redukcji tkanki tłuszczowej z brzucha. Co jeść, żeby schudnąć z brzucha? Oto nasza dieta na płaski brzuch:

1. Siemię lniane – zgadza się! Kwasy tłuszczowe omega 3 pomogą ci schudnąć. Wspierają bowiem likwidowanie stanu zapalnego w tkance tłuszczowej, który stymuluje do pochłaniania większej ilości jedzenia i odkładania się kolejnych kilogramów na brzuchu. Nie wspominając już o wysokiej zawartości błonnika w siemieniu lnianym, który pomoże ci dłużej czuć się najedzonym i wymiecie resztki jedzenia z jelit. Ten zabieg sprawi, że po kilku dniach zażywania siemienia będziesz czuł się znacznie lżej, a twój brzuch stanie się płaski.

2. Ocet jabłkowy – to stary jak świat produkt spalający tłuszcz z brzucha, a jednocześnie łatwo dostępny. Pektyny w nim zawarte wspomagają proces trawienia i przyspieszają rozpad tłuszczów oraz obniżają poziom cholesterolu we krwi. Należy jednak używać go w małych ilościach, np. do sałatek. Więcej niż dwie łyżki na dobę mogą być szkodliwe dla błony żołądka, powodując wrzody.

3. Cynamon – pomaga walczyć z uczuciem głodu. Pomocny jest zwłaszcza przy spalaniu tłuszczu z brzucha osobom, które mają problemy z insuliną i ciągłym łaknieniem.

4. Napary ziołowe – wspierają pozbywanie się nadmiaru wody z organizmu i usuwają wzdęcia, które często są przyczyną złego samopoczucia i skrzywionego obrazu samego siebie. Trudno czuć się dobrze i podobać się sobie, mając poczucie ociężałości.

5. Zielona i biała herbata – polecana przez dietetyków i obecnie również przez naukowców, jako środek zawierający katechiny. Te natomiast doskonale radzą sobie ze spalaniem tłuszczu z brzucha.

6. Owoce i warzywa – pamiętaj o 5 porcjach owoców i warzyw dziennie. Nic się oczywiście nie stanie, jeśli od czasu do czasu zrobisz sobie dzień postu, polegający na jedzeniu samych warzyw lub owoców. Pomoże ci to w oczyszczeniu organizmu, poczujesz się również lżej.

Ćwiczenia na spalanie tłuszczu z brzucha

Chcesz znaleźć sposób na to, jak szybko schudnąć z brzucha? Połącz odpowiednią dietę z ćwiczeniami na spalanie tkanki tłuszczowej z brzucha, a zauważysz efekty już po tygodniu!

Ćwiczenia na płaski brzuch w tydzień? Proponujemy wypróbowanie Aerobicznej 6 Weidera . Jest to wyzwanie dla odważnych i zdeterminowanych, ale warto. Ćwiczenia wymagają sporego zaangażowania i czasu (przynajmniej na późniejszych etapach podejmowanych ćwiczeń), ale dają efekty, w które momentami trudno uwierzyć. Po zakończeniu 42-dniowej praktyki każdy może pochwalić się bardziej kształtnym i znacznie silniejszym brzuchem. Aerobiczna 6 Weidera będzie między innymi doskonałym ćwiczeniem na brzuch dla mężczyzn i świetnym sposobem na wypracowanie „kaloryfera”.

Z ćwiczeń na spalenie tłuszczu z brzucha dla mężczyzn i kobiet warto rozważyć ćwiczenia całego ciała, które uruchamiają niemalże wszystkie mięśnie i zapewniają efekty i równomierne chudnięcie. Tu najlepszym wyborem będzie dla każdego coś innego. Często poleca się trening na zrzucenie brzucha na stepie albo po prostu bieg na bieżni. Znajdź sposób, który będzie dla ciebie najkorzystniejszy i najbardziej przyjemny.

Jak szybko schudnąć z brzucha? Wskazówki praktyczne

Jeżeli zastanawiasz się, jak przyśpieszyć spalanie tłuszczu na brzuchu, a jesteś na odpowiedniej diecie i wykonujesz ćwiczenia, to mamy dla ciebie dwie dodatkowe wskazówki:

1. Wysypiaj się! Brak snu powoduje wzrost apetytu i gromadzenie się dodatkowej tkanki tłuszczowej. Ciągłe zmęczenie i niedospanie wprowadza organizm w stan permanentnego stresu i potęguje stany zapalne wcześniej już w tkance tłuszczowej obecne. To z kolei stymuluje do dalszego przyrostu tłuszczu na brzuchu.

2. Zadbaj o higienę psychiczną! Oprócz wysypiania się oznacza to unikanie sytuacji stresowych i nauczenie się poprawnego radzenia sobie ze stresem i sytuacjami konfliktowymi. Musisz także znaleźć czas dla siebie. Relaks przy filiżance zielonej herbaty pomoże w odpoczynku i odtruciu organizmu.

3. Dużo spaceruj! Nawet jeżeli nie masz czasu na siłownię, szukaj pretekstów do zwiększania aktywności fizycznej w codziennym życiu. Na przykład zamiast obejrzenia serialu wyjdź przed snem na spacer.

Więcej:

Pozostałe wiadomości