Związki i seks

Łechtaczka - gdzie jest łechtaczka i jak wykonać masaż łechtaczki?

Związki i seks

Aktualizacja:
Kobieta w płatkach róży

Łechtaczka to taki kobiecy odpowiednik penisa. To też źródło orgazmu, także tego pochwowego, niezbędny element warunkujący kobiece zaspokojenie. Często bagatelizujemy jej rolę w „mechanice” stosunku, kierując się stereotypem, który zawdzięczamy Freudowi, że orgazm łechtaczkowy jest gorszy. Czas rozstać się z tymi wyobrażeniami.

Bez niej nie ma udanego seksu, nie ma kobiecego spełnienia, nie ma satysfakcji. To brak stymulacji łechtaczki odpowiada za to, że „szybki numerek” z reguły nie przynosi kobiecie żadnej przyjemności albo ta przyjemność jest minimalna. Warto docenić rolę łechtaczki w naszym życiu seksualnym, a nabierze ono zupełnie nowego wymiaru.

Łechtaczka - gdzie jest?

Łechtaczka i jej położenie wcale nie jest dla wszystkich tak oczywiście, podobnie zresztą jak jej skomplikowana budowa. Szczególnie w przypadku tych osób, które do tej pory lekceważyły jej istnienie. Łechtaczka u kobiety jest usytuowana pomiędzy wargami sromowymi, nieco ponad wejściem do pochwy . Najłatwiejszym sposobem jej zlokalizowania jest pieszczenie łechtaczki. Masowanie, ocieranie się o wargi sromowe dość szybko prowadzi bowiem do tego, że – podobnie jak penis – nabiega ona krwią, dzięki czemu łatwo ją zidentyfikować. To, co jesteśmy w stanie „poczuć” i zobaczyć, to tylko niewielka jej część, czyli trzon łechtaczki i żołądź. Cała reszta, a jest tego sporo, bo łechtaczka, na co zwraca uwagę Ian Kerner, składa się aż z 18 części , znajduje się wewnątrz, umiejscowiona wzdłuż kości łonowych. Budowa łechtaczki jest więc dużo bardziej skomplikowana niż może nam się wydawać.

Jak pieścić łechtaczkę?

Masaż łechtaczki sprawia, że pęcznieje ona i przybiera formę nabrzmiałego wałka. Stymulacja łechtaczki nie powinna się jednak odbywać w sposób mechaniczny, ani tym bardziej gwałtowny. Jest ona bowiem dużo bardziej wrażliwa niż męski penis, dlatego pobudzanie łechtaczki powinno się odbywać powoli i z rozmysłem . Są kobiety, które nie potrzebują zbyt wiele czasu, aby doprowadzić do erekcji łechtaczki, są jednak też takie, które tego czasu potrzebują naprawdę sporo. I odpowiedzialny partner powinien o tym pamiętać.

Masaż łechtaczki - trochę praktyki

Łechtaczka, jak mówi Rebecca Chalker, to nie jakiś włącznik, który działa na pstryknięcie . Poniżej kilka rad, jak doprowadzić kobietę do orgazmu łechtaczkowego.

  1. 1Posłuchaj partnerki, ona szybko podpowie Ci, jak pobudzić łechtaczkę do orgazmu.
  2. 2Zacznij od masażu warg sromowych palcami ułożonymi w kształt nożyc. Po chwili możesz wejść palcami głębiej i delikatnie dotknąć łechtaczki.
  3. 3 Pieszczenie łechtaczki zacznij od trzonu, a nie od żołędzi . Żołądź jest dużo bardziej unerwiona, a przez to wrażliwa na dotyk. Zbyt mocna stymulacja może partnerkę doprowadzić do bólu, zamiast rozkoszy. Rozpoczęcie stymulacji łechtaczki od trzonu jest więc dużo bezpieczniejsze. Kiedy już poznasz siłę swojego dotyku, zobaczysz reakcję partnerki na Twój dotyk, wtedy zajmuj się żołędzią.
  4. 4Pamiętaj o nawilżeniu – ciało każdej kobiety jest inne; jeśli Twoja partnerka ma problemy z nawilżeniem, pamiętaj o stosowaniu lubrykantu.
  5. 5Kompas – dwa złączone palce (środkowy i wskazujący) pocierają łechtaczkę góra-dół, a potem wschód-zachód.
  6. 6Ósemki – rysujesz palcem nie tylko na samej łechtaczce i wokół niej, ale także na wargach sromowych.

Pieszczenie łechtaczki podczas stosunku

Stymulacja łechtaczki to nie tylko element gry wstępnej albo alternatywa dla orgazmu pochwowego. Wiedza, jak pobudzić łechtaczkę do orgazmu, to także ogromnie ważny czynnik podnoszący temperaturę podczas stosunku. Odpowiednia stymulacja łechtaczki podczas aktu pozwala kobiecie osiągnąć orgazm pochwowy. Stojąc lub leżąc za partnerką, możesz na przykład nakryć dłonią cały wzgórek łonowy, jednocześnie ściągając czubki palców, w ten sposób nie pasujesz bezpośrednio łechtaczki, ale pobudzasz ją poprzez pobudzenie do ruchu warg sromowych. W trakcie stosunku sprawdzi się także „trójpalczasta przyjemność", czyli stymulacja łechtaczki za pomocą palca wskazującego i serdecznego , przy jednoczesnym masażu żołędzi środkowym palcem.

Zobacz: Wielkość penisa ma znaczenie? Obalamy mity na temat seksu

Niedoskonałości łechtaczki, choroby

Co to jest łechtaczka, gdzie się znajduje łechtaczka, jak za jej pomocą sprawić kobiecie przyjemność - wiedzę o tym powinniśmy znaleźć w każdym “podręczniku kamasutry”. Warto jednak także zdawać sobie sprawę z problemów zdrowotnych, jakie się z tą częścią ciała wiążą, a o nich mówi się niestety mało. Jednym z problemów kobiet jest zbyt mała łechtaczka lub schowana całkowicie z powodu wyjątkowo obfitych warg sromowych. Może to oznaczać zupełny brak satysfakcji ze współżycia. Odwrotna choroba łechtaczki to jej przerost, czyli klitoromegalia. Wynika ona najczęściej z problemów hormonalnych, kiedy łechtaczka w stanie bez erekcji jest większa niż 0,5 cm. Przyczyną może być embriogeneza lub choroba nadnerczy.

>>> Zobacz też: 

Pozostałe wiadomości