Porady

Sezon na pluchę rozpoczęty. Jak dbać o buty jesienne i zimowe? "Są trzy zasady"

Porady

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Jak dbać o buty jesienne i zimowe?
Jak dbać o buty jesienne i zimowe? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Zima zbliża się do nas wielkimi krokami, dlatego już teraz warto przygotować się do nadchodzącego sezonu i zadbać o odpowiednią pielęgnację obuwia. Dzięki temu posłuży nam ono dłużej, a my będziemy czuli się w nim po prostu bardziej komfortowo. Jak je czyścić i impregnować?

Jak czyścić buty zimowe?

W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym specjalistka ds. organizacji Agnieszka Krakós-Gorący. Jak tłumaczy ekspertka, największym zagrożeniem dla naszych butów zimą jest oczywiście sól, ale też piasek, woda czy błoto. Środki pielęgnacyjne dobieramy do określonego typu butów.

- Są trzy zasady dbania o obuwie - mają być suche w środku, mają być czyste, wszelkich zabrudzeń pozbywamy się od razu po powrocie do domu, impregnujemy i pielęgnujemy - wyjaśnia nasza gościni. Pamiętajmy, że nie powinno się umieszczać ich od razu pod nagrzanym kaloryferem. Inaczej musimy liczyć się z tym, że skóra ulegnie uszkodzeniu.

Pielęgnacja obuwia zimą

Jak więc postępować z zimowym obuwiem po powrocie do domu? - Proponowałabym wywietrzyć je, rozsznurować maksymalnie, wyjąć wkładkę i wsadzić kulę z papieru. Jak czujemy, że jest wilgotna, to ją wymieniamy. Dajmy im spokojnie wyschnąć - radzi Agnieszka Krakós-Gorący.

Jak poradzić sobie z solą? Ekspertka poleca domowy sposób z mlekiem. - Nasączamy nim wacik, mleko nie doprowadza do wykwitów i uszkodzenia skóry - podkreśla. Jeżeli uwielbiasz buty z zamszu czy nabuku, to należy mieć świadomość, że ich pielęgnacja wymaga ostrożności i cierpliwości.

- Bardzo delikatnie przecieramy je wacikiem z mlekiem, potem delikatnie suszymy, a następnie ostrożnie wyczesujemy, żeby pielęgnować te włoski. Bardzo ważne jest zaimpregnowanie raz w miesiącu - podsumowuje.

Więcej porad znajdziesz w naszym materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości