Styl życia

Najpiękniejsze życzenia mikołajkowe – śmieszne, wesołe i rymowane

Styl życia

Aktualizacja:
Autor:
Adrian
Adamczyk
Osoba pisząca list

Śmieszne życzenia mikołajkowe to miły dodatek do drobnego upominku, który bliska nam osoba znajdzie 6. grudnia w swoim bucie albo pod poduszką. Dla dzieci mogą to być życzenia od samego świętego Mikołaja, dla przyjaciół lub chłopaka możemy zdecydować się na śmieszne lub rymowane życzenia mikołajkowe. Podpowiadamy, czego życzyć naszym bliskim na Mikołaja.

6 grudnia to dla większości z nas wyjątkowa data, dzięki Mikołajkom choć przez chwilę możemy znów poczuć się jak dzieci. Dlatego warto obdarować najbliższych choćby drobnym upominkiem, jeśli natomiast nie jest to możliwe – wysłać życzenia? Wesołe życzenia mikołajkowe dla chłopaka, przyjaciół lub rodziny to miły akcent, który na pewno uprzyjemni naszym bliskim dzień. Jakie życzenia najlepiej wybrać?

Życzenia mikołajkowe dla dzieci

Część z naszych pociech wciąż wierzy w Świętego Mikołaja, pisząc do niego co roku listy i z niecierpliwością czekając na tę jedną wyjątkową noc, gdy odwiedzi on ich dom. Warto więc podsycić nieco dziecięcą wyobraźnię, aby 6 grudnia był dla nich jeszcze bardziej magiczny. Możemy zainspirować się anglosaską tradycją i upiec dla świętego ciasteczka, które wystawione wraz ze szklanką mleka zachęcą go do odwiedzenia naszego domu.

Zobacz wideo: Jak zrobić piękny kalendarz adwentowy?

Jak zrobić piękny kalendarz adwentowy?
Jak zrobić piękny kalendarz adwentowy? Zrobić kalendarz adwentowy, to jest sztuka, jednak nie taka wielka, jak mogłoby się wydawać. Dekoratorka i scenografka zdradza tajniki kalendarza DIY. Źródło: Dzień Dobry TVN

Również życzenia od Mikołaja dla dzieci dołączone do prezentów będą dla naszych pociech dodatkową atrakcją i sprawią, że pojawienie się upominków owiane będzie aurą tajemnicy.

Na jakie życzenia mikołajkowe dla dzieci najlepiej się zdecydować? Warto użyć fantazji i pozwolić dziecku przenieść się na chwilę do krainy Mikołaja. Możemy więc opisać fabrykę prezentów i długą drogę, którą upominki musiały przebyć, aby w końcu znaleźć się w naszym domu. Możemy wspomnieć w życzeniach, że Mikołaj czytał list naszego dziecka i postarał się w pełni sprostać jego prezentowym oczekiwaniom.

Życzenia mikołajkowe dla dzieci możemy również ująć w formie krótkiego wierszyka lub cytatu z ulubionej bajki. Warto puścić wodze fantazji i ozdobić je brokatem imitującym magiczny pył lub odciskiem kopytka renifera. Im bardziej niecodzienne i magiczne będą życzenia od Mikołaja, tym lepiej nasze dziecko zapamięta ten dzień i tym dłużej będzie go wspominać.

Życzenia mikołajkowe dla ukochanej osoby

Dzięki Mikołajkom każdy z nas może przez chwilę poczuć się dzieckiem, warto więc pamiętać w tym dniu o ważnych dla nas osobach. Drobny upominek jest zawsze mile widziany, dodatkowym atutem będzie dołączenie do niego spersonalizowanych życzeń. Nawet mała rzecz, dzięki wyjątkowym życzeniom, nabierze charakteru. Czego życzyć naszym bliskim z okazji Mikołajek?

Życzenia mikołajkowe dla ukochanej lub ukochanego warto ubrać w formę żartu, decydując się na rymowankę lub krótki wierszyk. Jeśli zabraknie nam weny, możemy zdecydować się na którąś z poniższych propozycji:

  • „Ile siły w Mikołaju, ile śniegu w jego kraju, ile gwiazd na ciemnym niebie, tyle życzeń dziś dla Ciebie”.
  • „A Mikołaj z prezentami, miał być już o wpół do ósmej, w korku stoi wraz z saniami, Tobie odda tylko rózgę”.
  • „Co mi dasz dziś Mikołaju? Jakie dary niesiesz w worku? Nie chcę willi, nie chcę złota, Chcę żonę do wtorku”.

Życzenia na Mikołajki dla dziewczyny lub chłopaka mogą być oczywiście bardziej osobiste. Warto włożyć je w usta Mikołaja, który zna przecież sekrety i pragnienia wszystkich ludzi. Wie również kogo darzymy uczuciem i czego chcielibyśmy tej osobie życzyć.

Nawet jeśli nie możemy dać komuś prezentu, np. ze względu na dzielącą nas odległość, wesołe życzenia na Mikołaja zawsze będą miłym akcentem. Możemy wysłać je smsem lub zdecydować się na stary, sprawdzony sposób, czyli wysłanie kartki. Szczególnie przedstawiciele starszego pokolenia na pewno docenią ten gest. Wysłanie kartki będzie też dobrym pomysłem na życzenia mikołajkowe dla przyjaciół i rodziny. Możemy dołączyć do nich mały, symboliczny upominek, na przykład samodzielnie wykonany kolaż lub zwierzątko origami.

Jak złożyć życzenia mikołajkowe?

Ciekawym pomysłem na życzenia z okazji Mikołajek będzie samodzielne wykonanana kartka, która sama w sobie może okazać się wspaniałym prezentem. Każda kartka może być unikatowa i wykonana z myślą o odbiorcy. Możemy w ten sposób pokazać naszym bliskim, że są dla nas ważni i że dobrze ich znamy. Do kartki warto dołączyć życzenia – sprawdzą się zarówno wesołe rymowane wierszyki, jak i własne kompozycje. Wszystko zależy od charakteru znajomości i tego, co chcemy przekazać ważnej dla nas osobie.

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Anna Ostanina/Getty Images

Pozostałe wiadomości