wiersze

    wiersze

    Śmieszne życzenia mikołajkowe to miły dodatek do drobnego upominku, który bliska nam osoba znajdzie 6. grudnia w swoim bucie albo pod poduszką. Dla dzieci mogą to być życzenia od samego świętego Mikołaja, dla przyjaciół lub chłopaka możemy zdecydować się na śmieszne lub rymowane życzenia mikołajkowe. Podpowiadamy, czego życzyć naszym bliskim na Mikołaja.

    Adam Zagajewski - wybitny poeta i eseista, jeden z liderów literackiego pokolenia '68 - zmarł w niedzielę 21 marca wieczorem w Krakowie. Miał 75 lat. Informację o jego śmierci jako pierwsza przekazała Gazeta Wyborcza.

    Diaboł Boruta jako jeden z niewielu polskich zespołów łączący folk z klimatem słowiańskich wierszy, wierzeń i tradycji. Na scenie Dzień Dobry TVN zagrali utwór "Srebrne żmije".

    W więzieniu ma się bardzo dużo czasu. Jedni próbują przetrwać ciągnące się w nieskończoność godziny, patrząc bezczynnie w sufit, a inni starają się zrobić coś pożytecznego. Z reporterem Dzień Dobry TVN rozmawiali więźniowie, którzy zajęli się pisaniem. Co im daje tworzenie bajek i wierszy?