Wiersze Michała Rusinka i śpiew Natalii Lesz
Na płycie "Nie ma w domu nic zwykłego" można usłyszeć 14 utworów. Teksty piosenek powstały na podstawie wierszy Michała Rusinka, które znalazły się w książce "Wierszyki domowe".
- "Wierszyki domowe" opowiadają o pospolitych przedmiotach w naszym domu, które mają drugie życie. Kiedy wychodzimy z domu, to one mają swoje sekrety i robią różne rzeczy pod naszą nieobecność. Kiedy poznałam Urszulę Borkowską, która jest kompozytorką, aranżerką i pianistką, okazało się, że już stworzyła muzykę do kilku wybranych wierszyków. Pomyślałam, że to jest znak i musimy połączyć siły, by w naszym kreatywnym teamie doprowadzić ten projekt do końca. (...) Jak czytałam pierwszy raz te wierszyki, to nie było to dla mnie takie oczywiste, że można to zaśpiewać. Zdarzało się, że prosiłyśmy Michała, aby dopisał fragment tekstu, aby ta forma muzyczna była bardziej regularna - powiedziała Natalia Lesz.
Poezja Michała Rusinka w muzycznej aranżacji
Michał Rusinek w 2012 roku wydał książkę dla najmłodszych z wierszami. Co było jego inspiracją? - Pomysł był taki, żeby spróbować pokazać dzieciom i dorosłym, że żeby się bawić, to nie musimy mieć zabawek. Pamiętam moje dzieciństwo, w którym było niewiele zabawek, bo takie były czasy. Wystarczyło trochę wyobraźni. (...) Nigdy nie myślałem, że te wierszyki będą piosenkami, inaczej bym je pisał. Bardzo się cieszę, że Ula Borkowska i Natalia usłyszały w nich coś takiego, co da się zaśpiewać, aczkolwiek dopisywanie fragmentów do zamkniętych form jest dość trudne - podkreślił Rusinek.
Córka Natalii Lesz miała już okazję usłyszeć piosenki z płyty. Bardzo jej się spodobały. - Mnie jako mamie chodziło to po głowie, żeby wydać coś, czego moja córka z przyjemnością by słuchała. Ale takiej poezji dziecięcej, którą można zaśpiewać, a byłaby niebanalna, jest bardzo mało - podsumowała Natalia.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Urazy fizyczne i ich związek z psychiką. "Osoby po kontuzji mają większe ryzyko depresji"
- Cyberoszuści wykorzystują wojnę w Ukrainie do wyłudzania pieniędzy. "38% Polaków już padło ofiarą tych przestępstw"
- Anna i Robert Lewandowscy pomagają Ukrainie. "Nie możemy zapominać o tym, że to będzie trwało latami"
Autor: Justyna Piąsta
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN