jesień

  jesień

  Na razie nie możemy narzekać na listopadową pogodę. Temperatura wahać się będzie od 4 do nawet 12 st. C. Musimy jednak zmierzyć się z niebezpiecznymi dla kierowców mgłami, które zdecydowanie utrudnią podróże. W których rejonach Polski będzie gęsta mgła?

  Coraz bliżej długiego weekendu i lekkie zmiany w pogodzie. Co prawda idzie cieplejszy wyż, ale nadal odczuwalna temperatura będzie niezbyt sprzyjająca długim spacerom. Należy też uważać na silne mgły, które mogą komplikować życie przede wszystkim kierowcom.

  Flame nails to stylizacja paznokci, w której pojawia się znany z lat 90. płomień. We współczesnym wydaniu zdobienie to może być zarówno delikatne i stonowane, jak i bardzo kolorowe. Jak wykonać manicure flame? Na jakiej płytce będzie wyglądał najlepiej?

  Jesiniara to osoba, która manifestuje sympatię do tej pory roku. Natomiast sezon grzewczy, smog i zmienna pogoda niekorzystnie wpływa na kondycję jej skóry. Dlatego z przymrużeniem oka podpowiadamy, co powinno znaleźć się w kosmetyczce 100 proc. dziewczyny kochającej jesień.

  Bazą tradycyjnych kopytek są oczywiście ziemniaki. Jeśli jednak postaramy się o odpowiednią konsystencję, to można kombinować z różnymi dodatkami, np. dynią. Kopytka z dynią to doskonały pomysł na pyszny, jesienny obiad.

  W środę, 27 października 2021 r. możemy spodziewać się przelotnych opadów, które jednak nie wykluczają możliwości jesiennego spaceru. Temperatura wyniesie do 16 st. C. Sprawdź szczegóły prognozy pogody na środę.

  Jesień i zima to nie lada gratka dla zmarzluchów. Czasem ciepły płaszcz lub kurtka, szalik i rękawiczki nie wystarczą, aby się dogrzać. Największy problem jest wtedy, gdy wieje - podmuchy wiatru mogą wywiać ciepłą warstwę nawet u najcieplej ubranych. Przed nami 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych. To czas, kiedy często spędzamy wiele godzin na świeżym powietrzu przy niskich temperaturach. Przedstawiamy sposoby, jak poradzić sobie z przenikającym zimnem!

  Hydrofobizacja to technika, która do motoryzacji przeszła z lotnictwa. Polega na pokryciu szyby specjalnym preparatem, który umożliwia szybsze oczyszczenie jej z deszczu i śniegu. W ramach tego działania szyba uzyskuje właściwości hydrofobowe, czyli odpychające cząsteczki. Wszystko dzięki nanotechnologii, która wykorzystuje struktury makrocząsteczek. Ponieważ woda nie przylega do szyb, hydrofobizację nazywa się często niewidzialną wycieraczką.

  Marynowanie pozwala nie tylko przedłużyć przydatność produktu do spożycia. W wielu przypadkach zapewnia wyrazisty smak i umożliwia stworzenie świetnej przekąski czy dodatku do obiadu. Jako że jesteśmy zwolennikami kiszenia i marynowania wszystkiego, co się da, tym razem dzielimy się przepisem na marynowane winogrona.

  Aura w nadchodzącym tygodniu nie będzie nasz rozpieszczać. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków należy spodziewać się opadów deszczu oraz silnego wiatru. Niewkluczone, że nad Bałtykiem przejdzie sztorm. Co jeszcze czeka nas w nadchodzącym tygodniu? Jaka będzie pogoda w weekend?

  Marzymy o tym, by powróciła złota polska jesień i cieplejsza aura. Dość szybko sięgnęliśmy po ciepłe kurtki, a tęsknimy za tym, by na spacerze poczuć jeszcze odrobinę promieni słonecznych. Okazuje się, że pojawiła się na to szansa i to już niedługo.

  Ostatnie dni były wyjątkowo ciepłe i z przykrością obserwujemy nadchodzący chłód. Przymrozki w nocy mogą zniszczyć rośliny, które jeszcze mogłyby nas cieszyć swoim widokiem. Jaka będzie pogoda w weekend, 9 i 10 października 2021 r.?