Hobby

Empik zaprasza na Targi Książki. Jacy autorzy pojawią się na spotkaniach literackich?

Hobby

Reporter:
Marcin Sawicki
Już dziś ruszają targi książki
Dzień Dobry TVNJuż dziś ruszają targi książki

Od 18 do 31 maja trwają Targi Książki, które w tym roku odbywają się nie tylko w przestrzeni wirtualnej, lecz także stacjonarnie w każdym salonie Empik w Polsce. W ramach dwutygodniowego wydarzenia zorganizowano ponad 60 spotkań autorskich. Kto się na nich pojawi? Rąbka tajemnicy uchylił w Dzień Dobry TVN szef kreatywny Empik Go Paweł Heba.

Targi Książki Empik 2022 - spotkania autorskie. Kogo będzie można zobaczyć?

18 maja rozpoczynają się, organizowane cyklicznie, Targi Książki Empik. Tego dnia na pierwszym oficjalnym spotkaniu autorskim pojawi się znana pisarka i twórczyni bestsellerów kryminalnych Katarzyna Bonda. Na przestrzeni dwóch tygodni w ponad 60 podobnych wydarzeniach udział wezmą między innymi: Wojciech Chmielarz, Łukasz Orbitowski, Brandon Mull oraz wielu innych polskich, zagranicznych, znanych i lubianych autorów.

- Brandon Mull w sekcji dziecięcej będzie opowiadał o ukochanej przez czytelników - i dorosłych, i tych mniejszych - serii "Baśniobór" - zapowiedział w Dzień Dobry TVN Paweł Heba.

Szef kreatywny Empik Go zaznaczył, że Targi Książki Empik są największymi targami w Polsce. Wpływ na to ma formuła spotkań. - Odbywają się przede wszystkim online, ale także w ponad 300 salonach Empik - powiedział.

Nasz rozmówca dodał, że w minionych czterech edycjach tego kulturalnego wydarzenia wzięło udział aż 4 miliony osób, które tak jak w tym roku mogły nacieszyć się przygotowanymi specjalnie na tę okazję premierami, rozmowami z twórcami i możliwością zdobycia autografów.

Na Targach Książki Empik nie zabraknie również Anji Rubik, Marzeny Rogalskiej, Agnieszki Maciąg, Rafała Paczesia, Marka Krajewskiego i wielu innych autorów.

Empik wyznacza trendy. Co jest teraz modne w literaturze?

Pandemia zmieniła gusta i przyzwyczajenia Polaków, którzy przerzucili się na cyfrowe wydania książek i pokochali wszelkie dzieła oferowane w formie audio. Szczególną furorę zrobiły rodzące się wówczas na rynku podcasty, które obecnie dominują w świecie sztuki.

- Odsłuchuje się to, co popularne w papierze, ale są pewne różnice. Wspomniane podcasty to oczywiście nowy trend bardzo rosnący. Jedno ze spotkań "Era podcastera" będzie gościło Joannę Okuniewską, znaną z podcastu "Ja i moje przyjaciółki idiotki". Będziemy mogli porozmawiać z Joanną, pozadawać jej pytania. Jest to okazja do tego, by zobaczyć, o co chodzi tak naprawdę w podcastach - zachęcił do wzięcia udziału w Targach Paweł Heba.

Wspominając w Dzień Dobry TVN o trendach, dodał, że coraz większą popularność zdobywają również erotyki w formie audio, które są częściej kupowane niż w formie papierowej.

Wszystkie spotkania z autorami organizowane w ramach Targów Książki Empik 2022 będzie można obejrzeć na fanpage'u Empiku na Facebooku oraz na profilu @Empikcom na Instagramie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Marcin Sawicki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości