Styl życia

Niezwykłe miejsce w Lublinie. "W tych murach bibliotekarze mogą robić to, co im w duszy gra"

Styl życia

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Piotr Wojtasik
Bioteka - najlepsze wnętrze publiczne w Polsce
Bioteka - najlepsze wnętrze publiczne w PolsceDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Bioteka w Lublinie to niezwykłe miejsce i zarazem najlepsze wnętrze użyteczności publiczne w Polsce. Jak powstało? Dlaczego warto je odwiedzić? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

Bioteka w Lublinie

Bioteka, a tak naprawdę biblioteka, która powstała w Lublinie to najpiękniejsze miejsce użyteczności publicznej w Polsce. Za tym niezwykłym przedsięwzięciem stoją Grzegorz Kłoda oraz Piotr Tokarczuk. Stworzone przez nich wnętrze pełni również funkcję domu kultury. Znajduje się w nim m.in. kwiatodzielnia. - Czytelnicy wymieniają się tutaj nie tylko książkami, ale także roślinami. Bioteka pełni funkcję nie tylko związaną z książką, ale także z ekologią i to jest właśnie przykład na te działania - mówił Piotr Tokarczuk.

Jak powstała bioteka?

Punktem wyjścia do zaprojektowania bioteki był Ogród Saski, który znajduje się w jej pobliżu. Dzięki temu w bibliotece jest bardzo dużo zieleni. - Staraliśmy się zaproponować czytelnikom zupełnie nową oryginalną realizację. Takie miejsce, do którego będą chętnie przychodzić, co więcej będą chcieli w nim zostać. Wydaje mi się, że ten projekt się broni, czego dowodem są nagrody, które uzyskujemy - mówił Piotr Tokarczuk.

W biotece odbywają się m.in. warsztaty malarskie, wystawy. - Mamy tutaj szereg różnorakich działań. Powtarzam, że ograniczeniem dla fantazji bibliotekarzy, bo biblioteka to przede wszystkim ludzie, są tylko te mury. W tych murach bibliotekarze mogą robić to, co im w duszy gra - dodał.

Jak w tym miejscu czują się najmłodsi czytelnicy? Czy im się podoba? Dowiecie się tego z dalszej części naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Piotr Wojtasik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości