Polska

Atrakcje turystyczne Rewala – plaże, Park Wieloryba, Bajkowa Chata, ruiny kościoła w Trzęsaczu i wiele innych!

Polska

Aktualizacja:
Piotr Jaczewski/Getty Images

Atrakcji Rewala, miejscowości zamieszkiwanej przez prawie 1000 mieszkańców, nie da się policzyć na palcach obydwu dłoni. Znaleźć tu bowiem można Park Wieloryba, Zombieland, Bajkową Chatę, a niedaleko, w sąsiednim Trzęsaczu, zabytkowe ruiny kościoła. Choć szerokie piaszczyste i czyste plaże Rewala najbardziej przyciągają co roku tysiące turystów łakomych wypoczynku nad Bałtykiem, to jednak Rewal jest w stanie zapewnić znacznie więcej atrakcji.

Położony w powiecie gryfickim, w województwie zachodniopomorskim Rewal jest jednym z najpopularniejszych kierunków podróży w sezonie letnim. Szerokie plaże i wiele atrakcji Rewala sprawiają, że w miejscu tym wypoczynek jest przyjemny i aktywny. Warto odwiedzić w Rewalu park linowy, Park Wieloryba (z gigantyczną makietą tego największego ssaka na ziemi), a także pojechać do znajdującego się nieopodal Rewala aquaparku. Jeśli chodzi o nocleg, w Rewalu można skorzystać z hotelu, kempingu lub pola namiotowego.

Rewal – wypoczynek nad Bałtykiem

Rewal to słynna polska nadmorska miejscowość i atrakcja turystyczna dla tysięcy Polaków poszukujących wypoczynku nad Morzem Bałtyckim, zlokalizowana w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim. Rewal, pod względem administracyjnym – wieś, jest jednym z większych nadbałtyckich ośrodków wypoczynkowych.

Na przybywających tu turystów czekają szerokie piaszczyste plaże Rewala i bogate zaplecze hotelowo-gastronomiczne. Znajduje się tu również przystań morska. Dawniej miejscowość utrzymywała się z połowów rybackich. Obecnie dochody gminy Rewal związane są przede wszystkim z turystyką. Chociaż miejscowość zamieszkiwana jest przez niecały tysiąc mieszkańców, jednak w sezonie letnim, ze względu na ogromny ruch turystyczny, można mieć wrażenie, jakby miała kilkunastokrotnie więcej mieszkańców.

Atrakcje turystyczne Rewala – plaże i pola namiotowe

Miejscowość oferuje wiele atrakcji. Najważniejszą są oczywiście plaże Rewala, które charakteryzują się dużą szerokością i czystym piaskiem. Obszar strzeżonego letniego kąpieliska obejmuje 300 metrów wzdłuż linii brzegowej.

Jedną z atrakcji Rewala jest taras widokowy przy ul. Parkowej, znajdujący się na wysokim klifie. To idealne miejsce do romantycznych spotkań i podziwiania wschodów i zachodów słońca. Z tarasu można zrobić wspaniałe zdjęcia panoramy wybrzeża. Niedaleko od brzegu znajduje się duże pole kampingowe, a nieco dalej – pole namiotowe w Rewalu, z którego można skorzystać, planując wypoczynek w bardziej aktywnym stylu. W Rewalu znajduje się także park linowy, który jest idealną propozycją na zabawę dla całej rodziny, również dla najmłodszych wczasowiczów. W bardziej zabudowanej, centralno-zachodniej części miasteczka, warto zobaczyć Pomnik Rybaka.

Park Wieloryba to kolejna turystyczna atrakcja dla dzieci w Rewalu, która stworzona została z myślą o najmłodszych, chociaż rodzice maluchów również powinni się tu dobrze bawić. Zobaczyć tu można faunę nadbałtycką i poznać historię regionu. Nazwa parku wywodzi się od ogromnej makiety wieloryba, z którym co roku tysiące turystów robi sobie zdjęcie. Inną atrakcją dla dzieci jest aquapark w Pogorzelicy, znajdującej się niedaleko Rewala.

Zabytki Rewala – ruiny kościoła w Trzęsaczu i nie tylko

Nieopodal Rewala leży miejscowość o nazwie Trzęsacz, do której szybko i łatwo można przejść piaszczystą plażą. To tutaj znajdują się ruiny kościoła gotyckiego, wybudowanego na przełomie XIV i XV wieku. Ruiny obejmują tylko jedną, południową ścianę dawnego kościoła, reszta została zniszczona na skutek osuwania się klifu morskiego. Ruiny kościoła w Trzęsaczu są jedynym tego rodzaju zabytkiem w Europie. Niedaleko ruin powstało Multimedialne Muzeum na Klifie, w którym można zapoznać się z historią kościoła i zobaczyć jego archiwalne zdjęcia z XIX wieku, czyli z okresu, w którym większość obiektu nie była jeszcze pochłonięta przez morze.

Rewal to także jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc dla fanów kolejek – zarówno wąskotorowych (znajduje się tutaj zabytkowa, ale wciąż używana stacja kolejki wąskotorowej), jak i zabawek. W południowej części miejscowości znajduje się bowiem Wystawa Miniatur Kolejowych. Wewnątrz muzeum znajduje się kilkadziesiąt modeli kolejek i torów kolejowych. Niektóre atrakcje Rewala nie do końca komponują się z resztą, o czym świadczy egzotyczny Zombieland, usytuowany niedaleko wspomnianego Parku Wieloryba. To ciekawy obiekt, który stanowi połączenie parku rozrywki z muzeum figur i domem strachów, znanym z lunaparków. Inną, niezwykle oryginalną atrakcją Rewala jest Bajkowa Chata, w której zwiedzający zostają oprowadzeni po świecie baśni. To doskonałe miejsce dla dzieci i rodziców, pragnących przez chwilę znaleźć się w alternatywnej baśniowej rzeczywistości.

Zobacz też:

Gdzie spędzić rodzinne wakacje w Polsce? Sprawdź pomysły na tanie i atrakcyjne wyjazdy z dzieckiem

Dlaczego warto wybrać się na wczasy do Niechorza?

Co zabrać nad morze dla siebie i dziecka? Praktyczna lista rzeczy na wyjazd

Zobacz wideo: Smaki Katalonii nad Bałtykiem

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości