Polska

Gdzie spędzić rodzinne wakacje w Polsce? Sprawdź pomysły na tanie i atrakcyjne wyjazdy z dzieckiem

Polska

Gdzie spędzić rodzinne wakacje w Polsce? Sprawdź pomysły na tanie i atrakcyjne wyjazdy z dzieckiem

Koronawirus pokrzyżował urlopowe plany wyjazdowe wielu osób, w tym najmłodszych, bo odwołano wszystkie obozy. Jak tanio zaplanować wakacje w Polsce tak, by dzieci nie odczuły braku kolonii? Kilka ciekawych propozycji mają dla nas doświadczeni podróżnicy Eliza i Wojciech Łopacińscy.

Wojciech i Eliza Łopacińscy to wytrawni podróżnicy.  Mówią o sobie, że są zwykłą polską rodziną, która przeżyła rok w podróży bez hoteli, telefonu komórkowego i gier komputerowych poszukując tego, co w życiu najważniejsze - miłości i szacunku do drugiego człowieka.

W 2014 wraz z dwójką dzieci wyruszyli w podróż dookoła świata. W trasie byli 393 dni. Przejechali autobusami całą Amerykę Południową. W styczniu 2015 roku przeskoczyli do Afryki, a od marca do czerwca byli w Azji. Boże Narodzenie spędzili w Argentynie, a Wielkanoc w Bangladeszu. Przez rok pokonali ponad 114 tysiące kilometrów, czyli 2,5 raza okrążyli kulę ziemską.

W Dzień Dobry TVN opowiadali o miejscach, które warto z dziećmi odwiedzić w Polsce.

Wakacje w czasie koronawirusa

Wojciech Łopaciński zaapelował, aby zainteresować się Polską i to właśnie w naszym kraju zaplanować tegoroczny urlop. 

To jest dobry moment. Nasze budżety rodzinne są naruszone przez koronawirus, wiele osób boryka się z ciężką sytuacją związaną z pracą. Więc myślę, że wakacje w Polsce, pod namiotem, aktywne, będą świetnym połączeniem

Dobrym miejscem na rodzinny wyjazd są góry.

Ale nie do Zakopanego, nie na Krupówki, tam, gdzie jest pełno ludzi, tylko pochodzić po halach, w lesie, z dzieckiem ugotować zupę w menażce. To właśnie będą dzieciaki najbardziej pamiętać, nie sklepy i pamiątki, tylko bycie z mamą i tatą w górach albo gdzieś na świeżym powietrzu

- podkreśla podróżnik w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Eliza Łopacińska proponuje morze, ale nie leżenie na plaży. 

Przepiękne trasy widokowe. Bierzemy rower i organizujemy wyprawę survivalową wzdłuż przepięknej linii brzegowej naszego Morza Bałtyckiego. Takie miejscowości jak Kamień Pomorski, Dziwnów czy Rewal, trasa S10 wzdłuż Wolińskiego Parku Narodowego spowoduje, że nasze dzieci wreszcie zachwycą się naturą

- zapewnia podróżniczka. 

Gdzie tanio spędzić wakacje z dziećmi w Polsce

Toruń 

Twierdza Toruń, składająca się z ponad 150 obiektów, w tym 15 dużych fortów, jest jedną z atrakcyjniejszych osobliwości miasta. Jest niezwykle cennym zabytkiem militarnym w skali europejskiej.

Średniowieczny Zespół Miejski wpisany na Listę UNESCO - od 1500 r. w wieży Katedry Świętojańskiej wisi niezwykły dzwon - Tuba Dei (Trąba Boża, największy polski dzwon średniowieczny). Ponadto - kamienice patrycjuszowskie, Krzywa Wieża, interaktywne muzea sztuki piernikarskiej, dom urodzin Mikołaja Kopernika.

Kotlina Kłodzka, czyli kilka dni na rowerze

Złoty Stok to miejsce dla miłośników aktywnej formy spędzania czasu. Tereny te przypadną do gustu miłośnikom rowerowych wycieczek, jak i kochającym piesze zwiedzanie. Korzystając z pól namiotowych czy noclegów w schroniskach zapewnimy dzieciom wspaniałą przygodę (m.in. Kopalnia Złota).

Ząbkowice Śląskie - najbardziej krzywa wieża w Polsce z 1413 r., która zainspirowała Mery Sfelley autorkę „Frankenstaina“. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
52
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
11.06.2020
Klaudia6zw5
Obstawiamy z mężem w tym roku góry, szlaki, wycieczki piesze i rowerowe. Dzieciaki sa już dosyć spore, więc wreszcie możemy razem poszaleć na szlakach jak dawniej. Cel obieramy na Białkę Tatrzańską. Zatrzymujemy się jak zawsze w Hotelu Bania, który w razie niepogody albo dnia wolnego od aktywności, zapewni i nam i dzieciakom atrakcje. Hotel jest ogromny, dzięki czemu mozna liczyć na swobodę w kontaktach z innymi turystami, a i atrakcji jest na tyle dużo, że grupy dzieciaków można spokojnie podzielić tak by żadnemu sie nie nudziło.