Dziecko

Idealne prezenty na 18. urodziny dla syna

Dziecko

Aktualizacja:
18-letni chłopak zdmuchuje świeczki na urodzinowym torcie

Jeśli nie masz pomysłu, jak wybrać prezent dla syna na 18. urodziny, ani skąd czerpać inspirację, polecamy kilka prostych, chociaż nie zawsze tanich rozwiązań idealnych na tę okazję.

Ukończenie 18. roku życia to ważny dzień dla każdego człowieka. A my jako rodzice musimy zdać tego dnia swój własny egzamin. Prezent, który damy dziecku, musi dawać do zrozumienia, że troszczymy się o naszego “małego dorosłego” oraz że mamy do niego zaufanie i doceniamy drogę, którą przeszedł w dążeniu za dorosłością. Dlatego dziś proponujemy kilka prezentów na 18. urodziny dla syna , które na pewno wywołają co najmniej euforię, w najgorszym przypadku zaś ogromną radość.

Prawo jazdy jako prezent na 18. urodziny dla syna

Prawo jazdy jest dla młodzieży symbolem wolności i niezależności, dlatego możesz mieć niemal stuprocentową pewność, że tak samo postrzega je Twój syn. Zakupienie kursu prawa jazdy będzie znakiem dla Twojego syna, że traktujesz go poważnie, a jednocześnie i Tobie może sprawić radość. Jak tylko syn zrobi prawo jazdy, czy będzie tego chciał czy nie, będzie wreszcie mógł sam wozić się w różne miejsca i, co najważniejsze, wozić Ciebie.

Ważne w trakcie wyboru kursu jest znalezienie odpowiedniej szkoły . Weź pod uwagę, czy kadra ma dobre opinie wśród kursantów i jaki jest procent zdawalności. Najważniejszą jednak rzeczą powinien być wybór szkoły, która prowadzi jazdy na terenie waszego miasta. Można to wytłumaczyć na przykładzie ruchu samochodów w Warszawie. Mówi się, że warszawiakiem stajesz się, kiedy potrafisz jeździć na tutejszych ulicach. Jaki z tego wniosek? Warto uczyć się jazdy tam, gdzie będziemy jeździć najczęściej, ponieważ każde miasto, miasteczko jest specyficzne i należy się do niego przyzwyczaić.

Pierwszy samochód jako prezent na 18. urodziny dla syna

Nie zrozum nas źle. Nie każemy Ci brać kredytu na 60 tysięcy i na pierwszy samochód dla dziecka wydawać nie wiadomo jakich pieniędzy. Wystarczy, że poradzisz się kogokolwiek, kto zna się na samochodach i kupisz dziecku coś bardziej zbliżonego do starego gruchota niż do nowiutkiego auta. Pamiętaj, że jeżeli tylko nie jesteś miliarderem z nieograniczonymi środkami na koncie, powinieneś kupić synowi na pierwszy samochód coś, co będzie mógł zajeździć “na śmierć” i jednocześnie naprawdę nauczyć się jazdy za kółkiem w praktyce, zaraz po tym, jak instruktor nauczy go, jak jeździć zgodnie z przepisami. ;)

Kurs językowy jako prezent na 18. urodziny dla syna

Pomyślisz sobie pewnie: kurs językowy w prezencie? To dziecko mnie znienawidzi!

Mylisz się. Młodzież doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest obecnie wszechstronność, zwłaszcza jeśli chodzi o znajomość różnych języków i dialektów. Syn na pewno doceni, że chcesz ułatwić mu start w życie, a taki prezent da mu jednocześnie do zrozumienia, że traktujesz go poważnie, równocześnie uświadamiając mu, że wkroczył w dorosłe życie, skoro prezent na 18. urodziny może stanowić inwestycję w przyszłość.

Pamiętaj tylko o jednym - pozwól synowi na samodzielny wybór . Jeżeli ma ochotę na naukę języka, który w dzisiejszych realiach do niczego mu się nie przyda, pozwól mu na to. To, czego się nauczy, z przyjemnością zostanie łatwiej w głowie, a kto wie, jaki będzie świat za kilka i kilkadziesiąt lat. Może wszyscy będziemy mówić w suahili? ;)

Podróż życia jako prezent na 18. urodziny dla syna

Do tej pory wszystkie wakacje Twój syn spędzał pewnie z rodzicami albo na zwykle nudnych koloniach z rówieśnikami? Chyba pora już to zmienić, zaufać dziecku i wysłać je na wakacje , o których zawsze marzyło. Oczywiście jesteś rodzicem, więc wybierając miejsce, będziesz kierował się rozsądkiem i zasięgiem sieci komórkowych, jednak pamiętaj, że to ma być podróż i przyjemność Twojego dziecka, nie Twoja. Pozwól synowi wybrać i nie przeraź się, jeśli zdecyduje się podróż autostopem po Europie. Nie jest to tak niebezpieczne, jak Ci się wydaje, a wspomnienia będzie miał na całe życie.

Równie dobrze może jednak zaproponować wypad z kolegami na Ibizę, żeby szaleć i imprezować . Pozwól mu na to. Ta odrobina wolności i niezależności może Was tylko do siebie przybliżyć, a na pewno będzie świetnym prezentem, zwłaszcza w obliczu zbliżającej się matury.

Impreza jako prezent na 18. urodziny dla syna

Impreza być może jest prezentem najmniej oryginalnym, jednak dosyć satysfakcjonującym. Oczywiście mówimy o zabawie dla młodzieży, a nie spędzie rodzinnym, na którym Twoja latorośl będzie umierała z nudów. Zaproponuj synowi organizację i opłacenie imprezy dla znajomych, a gwarantujemy, że będzie Cię wielbił, może nie do końca życia, ale na pewno do następnych urodzin.

Weź pod uwagę lokal, ilość gości oraz catering, jeżeli nie masz zamiaru sam męczyć się przy organizacji. Jako rodzic nie zapomnij zadbać o bezpieczeństwo oraz odpowiednią ilość trunków i dobrą muzykę. W tej kwestii lepiej skonsultuj się z synem. Nie wszystko co było dobre 18 lat temu nadal takie jest. ;)

Zobacz film: Jak ważne są urodziny.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości