Newsy

WOŚP przeznaczy 20 MILIONÓW na walkę z koronawirusem. Jurek Owsiak: „Dziękujemy za ogrom Waszego wsparcia”

Newsy

Jerzy Owsiak
Jerzy Owsiak

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ogłosiła, że przeznaczy blisko 20 milionów złotych na pomoc w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Kwota ta została przeznaczona m.in. na zakup 50 tysięcy Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej, specjalistyczny sprzęt medyczny i laboratoryjny.

50 tysięcy Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Fundacja WOŚP zamówiła 50 tysięcy Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej. W ich skład wchodzą: kombinezon, buty, panoramiczne gogle, rękawiczki, maska ochronna z filtrem mechanicznym i zaworem oddechowym oraz worek na odpady. Zestawy mają za zadanie zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa lekarzy i personelu medycznego walczącego z pandemią. Koszt zakupu wyniósł około 16 milionów złotych i na mocy decyzji Zarządu Fundacji został częściowo pokryty z środków przeznaczonych w roku 2019 w ramach 1% podatku oraz pieniędzy zebranych podczas 28. Finału WOŚP. Jak zapewnił prezes Fundacji, Jurek Owsiak, nad logistyką przedsięwzięcia czuwa bardzo wiele osób, które dokładają wszelkich starań, aby zamówienie dotarło do Polski tak szybko, jak to tylko możliwe.

WOŚP wspiera walkę z COVID-19

Chcąc pomóc szpitalom w zaspokajaniu najbardziej palących potrzeb Fundacja kupiła dotychczas 150 łóżek na stanowiska OIOM o wartości ok. 4 milionów złotych, zaawansowany sprzęt laboratoryjny oraz zestawy ochrony osobistej i planuje kolejne zakupy. Utworzono także fundusz interwencyjny, który opierać się będzie na darowiznach firm, które chcą wspomóc walkę z koronawirusem. Dodatkowo powstała strona internetowa dedykowana osobom potrzebującym pomocy w czasach powszechnej kwarantanny.

Działania Fundacji odbywają się we współpracy z Ministrem Zdrowia prof. Łukaszem Szumowskim. Zakupione wyposażenie trafi do wspólnie wybranych placówek, które czynnie walczą z koronawirusem.

Zobacz też:

Polskie gwiazdy przekazują pieniądze na walkę z koronawirusem. "Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie"

3 karetka WOŚP i Fundacji TVN. „To super wyposażona karetka za ponad 700 tys. zł”

27 lat Fundacji WOŚP. Zobacz, jak kiedyś wyglądali Jurek Owsiak i Agata Młynarska

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości