Newsy

Nakłaniał jedenastolatkę do seksu. Okazało się, że 22-latek ma żonę i małe dziecko

Newsy

Aktualizacja:
Policja poszukiwania Dawida Żukowskiego

"Łowcy pedofilów" zatrzymali 22-letniego mieszkańca Mycielina, podejrzanego o nakłanianie 11-latki do kontaktów seksualnych. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Maciej Meler poinformował, że mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

22-latek namawiał jedenastolatkę do seksu

Maciej Meler dodał, że na aktualnym etapie postępowania zachodzi konieczność uzyskania opinii biegłych z zakresu informatyki i seksuologii. - Ten okres aresztowania pozwoli w sposób niezakłócony przeprowadzić śledztwo – powiedział.

Sprawa 22-latka z wielkopolskiego Mycielina wyszła na jaw w minioną niedzielę. Pod jego dom przyjechali "łowcy pedofilów" z grupy Elusive Child Protection Unit Poland. Okazało się, że to z nimi korespondował mężczyzna. 22-latek przyznał się do namawiania, w jego przekonaniu, nastolatki do współżycia seksualnego. W Internecie przedstawiał się jako 30-letni Kuba i używał cudzych zdjęć.

Mężczyzna wyraził chęć skorzystania z pomocy psychologa lub psychiatry. Prosił też, by nie informować o sprawie policji. - Ja mam problem i nie chcę tego robić. Ja wiem, że to jest karalne. To mnie nawet nie jara. Ja nawet nie wiem (...), dlaczego takie głupoty wypisuję – powiedział podczas interwencji.

Członkowie grupy zaoferowali mu pomoc w leczeniu, a na miejsce zdarzenia wezwano policję.

Mężczyzna może trafić do więzienia na trzy lata

Prokurator Maciej Meler powiedział PAP, że w okresie pomiędzy lutym a majem tego roku, mężczyzna nawiązał kontakt z osobą podającą się za małoletnią Tosię w wieku lat 11 i składał jej propozycje obcowania płciowego, a także poddania się innym czynnościom seksualnym. - Ponadto przesyłał filmy i materiały pornograficzne – dodał prokurator.

22-latek ma żonę i małe dziecko. W przeszłości był już karany za podobne przestępstwo i skazany na rok więzienia w zawieszeniu. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

Uwaga! TVN: Nauczyciel molestował kilkuletnie dziewczynki. "Robił to przy wszystkich"

Zobacz także:

"Tam są wszystkie techniki manipulacji". Reporter "Uwagi! TVN" ujawnia szczegóły rozmowy wdowy po Krzysztofie Krawczyku z jego synem

Weronika Rosati wniosła skargę do Trybunału Praw Człowieka. "Przemoc domowa karmi się milczeniem"

Auto spadło z obwodnicy na ścieżkę rowerową. Kierująca nim kobieta miała prawie 3 promile

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości