Newsy

Około roczny chłopiec w tarnowskim Oknie Życia. "Dziecko było spokojne, ubrane i zadbane"

Newsy

Manuel Breva Colmeiro/Getty Images

Siostry Józefitki po raz kolejny znalazły dziecko w Oknie Życia znajdującym się w domu prowincjalnym Zgromadzenia Sióstr św. Józefa w Tarnowie. – Chłopiec został zabrany do szpitala – poinformowała siostra Pacyfika Pławecka, przełożona.

Około roczny chłopiec w Oknie Życia w Tarnowie

W Oknie Życia przy ul. Mościckiego 34 w Tarnowie został znaleziony chłopiec. - Początkowo myślałyśmy, że to jakiś głupi wybryk, jakich zdarzało się dotąd niestety wiele. Wskazywała na to pora dnia, w zasadzie sam jego środek, kiedy rozległ się alarm. Kiedy jednak jedna z sióstr dobiegła jako pierwsza do okna, zobaczyła w nim dziecko – powiedziała na łamach "Gazety Krakowskiej" siostra Pacyfika Pławecka, przełożona domu sióstr józefitek w Tarnowie.

I dodała, że chłopiec ma prawdopodobnie około roku. - Dziecko było spokojne, ubrane i zadbane, nakarmione, wyglądało na zdrowe – tłumaczyła.

Kolejne dziecko w Oknie Życia w Tarnowie

Siostry Józefitki od razy poinformowały odpowiednie służby: pogotowie ratunkowe, policję, ośrodek adopcyjny i MOPS. Chłopiec został przewieziony do szpitala. O jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny. Nie wiadomo, kto i dlaczego go zostawił go w tym miejscu. Jak podaje portal tarnow.naszemiasto.pl siostra Pacyfika Pławecka nie zdradziła, czy przy dziecku był list.

To już piąte dziecko w Oknie Życia im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w w ciągu 12 lat od jego powstania.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Zostawiła syna w oknie życia, teraz chce go odzyskać

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: tarnow.naszemiasto.pl

Pozostałe wiadomości