chłopiec

  19-letnia TikTokerka ze Stanów Zjednoczonych rok temu po raz pierwszy została mamą. Jej syn już jako noworodek był wyjątkowo duży. Teraz, kiedy skończył rok, zdecydowanie wyróżnia się na tle rówieśników.

  - Czy jestem złą matką - zapytała.

  Policjanci z otwockiej komendy podczas interwencji domowej zatrzymali pijaną kobietę. 37-latka przetrzymywała swojego 10-letniego syna w piwnicy. Odpowie za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem.

  Tuż po porodzie lekarze proponowali, aby mama chłopca zrzekła się praw rodzicielskich.

  11-letni chłopiec z Zaproża wyruszył w samotną podróż uciekając przed inwazją rosyjską. Pokonał wiele kilometrów, by dotrzeć na granicę ze Słowacją. - Jego rodzice musieli zostać w Ukrainie - czytamy w poście słowackiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

  W Brazylii doszło do niezwykle rzadkiego przypadku. W jednym z tamtejszych szpitali przyszedł na świat chłopiec z ogonem. Narośl wyrastała z pośladka dziecka i była zakończona zgrubieniem o średnicy 4 cm. Lekarze zdecydowali się ją natychmiast usunąć.

  Media obiegła zabawna historia. Uczęszczający do pierwszej klasy Mason nie chciał zsunąć maseczki do szkolnego zdjęcia. Na prośby fotografa odpowiadał, że zawsze słucha swojej mamy, a ta zabroniła mu ją ściągać.

  Pochodzący z Pakistanu ośmioletni Hindus został oskarżony o bluźnierstwo. Chłopiec miał oddać mocz w niedozwolonym miejscu w szkole muzułmańskiej. Jak podaje "The Guardian" chłopiec jest najmłodszą osobą w historii, która usłyszała takie zarzuty. Grozi mu kara śmierci.

  Siostry Józefitki po raz kolejny znalazły dziecko w Oknie Życia znajdującym się w domu prowincjalnym Zgromadzenia Sióstr św. Józefa w Tarnowie. – Chłopiec został zabrany do szpitala – poinformowała siostra Pacyfika Pławecka, przełożona.

  Choć Robert Lewandowski ma miliony fanów na całym świecie, nie mógł przejść obojętnie wobec listu od 9-latka z Polski. Kuba napisał do sportowca wzruszające słowa, wyznał, że jest z niego niezwykle dumny. Piłkarz odpowiedział mu pięknymi słowami.

  Pogrzeb zamordowanego Sebastiana został zaplanowany na sobotę, 29 maja. Msza odbyła się w kościele p.w. św. Antoniego w Dąbrówce Małej, po której nastąpiło odprowadzenie trumny z ciałem chłopca do grobu rodzinnego na miejscowym cmentarzu parafialnym. 11-latka pożegnała rodzina, przyjaciele oraz tłumy mieszkańców.

  W poniedziałek 41-letni optyk z Sosnowca usłyszy zarzuty w związku ze śmiercią 11-latka z Katowic. Z ustaleń "Gazety Wyborczej" wynika, że sprawca chciał porwać dziewczynkę, jednak przez pomyłkę wciągnął do samochodu chłopca, który miał dłuższe włosy. Mężczyzna udusił ofiarę, bo bał się, że zostanie rozpoznany.

  Do grona osób rapujących w ramach #hot16challenge12 dołączył 11-letni Szymon Prokop z zespołem Aspergera. Chłopiec przeczy mitom dotyczącym różnych form autyzmu i jest nastawiony na kontakt z drugą osobą. Marzy o tym, aby normalnie żyć.

  Dawid Wroniszewski ma tylko 12 lat, ale przytomności umysłu i opanowania w sytuacji zagrożenia może mu pozazdrościć niejeden dorosły. Kiedy w jego domu wybuchł pożar, chłopiec z narażeniem zdrowia i życia uratował siostrę, ciocię i mamę. To dzięki niemu nikt nie zginął. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem! Dziś wspólnie z mamą i siostrą odwiedził Dzień Dobry TVN! :) Gdzie Dawid nauczył się zasad pierwszej pomocy? Co chłopiec robił, kiedy wybuchł pożar? Kto pomaga rodzinie w odbudowie domu? W jaki sposób udało się zebrać pieniądze na ten cel? Dorota Wellman i Marcin Prokop pogratulowali chłopcu odwagi. Ten ostatni stwierdził również, że Dawid jest Chuckiem Norrisem pasma śniadaniowego :)

  Pan Jan to 81-letni mężczyzna, który pod koniec września tego roku, w okolicach Lasu Kabackiego zasłabł i w wyniku uderzenia zaczął mocno krwawić. Pierwszej pomocy udzielił mu 11-letni Maurycy, który akurat przyjeżdżał obok na rowerze. Chłopiec opatrzył rannego i był przy nim aż do przyjazdu pogotowia. Gdzie Maurycy nauczył się zasad pierwszej pomocy? Czy zawsze ma przy sobie apteczkę? Z młodym bohaterem, jego mamą i córką Pana Jana rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  Filip Chajzer: "Jeśli jest gdzieś, ktoś, kto nas teraz ogląda i chciałby jeszcze raz spojrzeć na wyniki badań Wiktora, podjąć jeszcze jedną próbę, to prosimy o to z całego serca". Największym marzeniem małego Wiktora, który choruje na białaczkę, była wycieczka do Warszawy i spotkanie z powstańcami. Filip Chajzer zaprosił chłopca do Warszawy i zorganizował mu wycieczkę po stolicy i naszym zdaniem, ze swojego zobowiązania wywiązał się na medal!

  W Krakowie mieszka 5-letni Arek, który na wózku inwalidzkim pokonał 18-kilometrową trasę z Zakopanego do Morskiego Oka. Wiele osób, które usłyszało o jego wyczynie stwierdziło, że chłopiec "zawstydził turystów" wjeżdżających na górę dorożkami. Bardzo się zmęczył podczas tego spaceru? Kto wpadł na pomysł, żeby podjąć takie wyzwanie? Jakiego kolegę zyskał chłopiec po tym wyczynie? Z Arkiem i jego mamą rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  Niestety z powodu źle przygotowanych instalacji gazowych dochodzi do zatrucia czadem. Na szczęście jedna z rodzin z Kłodzka uniknęła tragedii dzięki przytomnej postawie rezolutnego dziesięciolatka, który - widząc, co się dzieje z jego rodzicami - zadzwonił po pogotowie. Swoim zachowaniem chłopiec zaimponował wielu osobom. Wśród nich są na pewno nasi prowadzący Dorota Wellman i Marcin Prokop.

  Ta historia przywraca wiarę w cuda. Dwuletni Adaś trafił do prokocimskiego szpitala po nocy spędzonej na mrozie w samej tylko piżamce. Wydawało się, że szanse na przeżycie ma niewielkie, ale udało się. Adaś jest w pełni sił i dziś jedzie do domu. Ostatniego dnia pobytu w szpitalu odwiedziła go dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Rozmawiała również z prof. Januszem Skalskim, dr Anną Świerczyńską i mamą Adasia - Pauliną Ćwięczek. Czy Adaś robi szybkie postępy podczas rehabilitacji? Czy dom już jest przygotowany na powrót chłopca? Jak będą wyglądały dni Adasia po wyjściu ze szpitala?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dwuletniego Leo, który cierpi na nieuleczalną chorobę zwaną klątwą Ondyny. Kiedy zasypia, przestaje oddychać. Towarzyszyli mu rodzice: Magdalena Hueckel oraz Tomasz Śliwiński.

  Tym razem Jakub Porada udał się do miasta, w którym faktyczną siedzibę ma Parlament Europejski. Oprowadził nas po kultowych miejscach w Brukseli, między innymi na własne oczy zobaczył najsłynniejszego na świecie siusiającego chłopca.