Newsy

Pogoda na poniedziałek - na ogół deszczowo

Newsy

x-news

W poniedziałek w Polsce deszczowo. W rejonach wschodnich mogą nawet pojawić się burze. Temperatura od 18 do 24 st. C.

Pogoda w poniedziałek, 5 października 2020

Jak IMGW informuje, Europa Zachodnia i Centralna pozostanie w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Europa Wschodnia będzie w zasięgu wyżu znad Rosji. Polska będzie na skraju głębokiego i rozległego niżu z ośrodkiem głównym nad Wyspami Brytyjskimi. Z centrum na wschód przemieszczał się będzie pofalowany front atmosferyczny, związany z tym niżem. Na tym froncie, nad obszarem Polski, powstanie płytki ośrodek niżowy. Będziemy w powietrzu polarnym morskim, cieplejszym na wschodzie kraju.

W poniedziałek rano zachmurzenie małe, w ciągu dnia wzrastające do umiarkowanego i dużego. Rano lokalnie możliwe jeszcze mgły, ograniczające widzialność do 300 m. Przelotne opady deszczu i burze, głównie we wschodniej połowie kraju. Lokalnie w czasie burz opad gradu. Suma opadów do 20 mm na Mazowszu. W czasie burz opady deszczu do 10-15 mm. Temperatura maksymalna od 18 st. C na zachodzie i nad morzem, 20 st. C w centrum, do 24 st. C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy i południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h. W Beskidach wiatr w porywach do 90 km/h.

Pogoda w Warszawie w poniedziałek, 5 sierpnia 2020

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i zacznie rosnąć. W poniedziałek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, możliwe burze, lokalnie z gradem. Suma opadów w burzach punktowo do 20 mm. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 70 km/h.

Zobacz także:

Maffashion szczerze o porodzie. "Czułam się jak w filmie"

"BrzydUla" wraca po 10 latach. Jak zmienili się główni bohaterowie?

Monika Borzym w stylu retro. "Okazało się, że mam totalną słabość do tekstów Tuwima i Hemara"

Autor: Anna Mierzejewska

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości