Newsy

Pogoda w niedzielę: niebezpieczne burze w dwunastu województwach

Newsy

Aktualizacja:

Pogoda w niedzielę, 26 lipca 2020 roku będzie bardzo dynamiczna. W większości kraju wystąpią przelotne opady deszczu. IMiGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla dwunastu województw. Termometry pokażą od 20 do 29 st. C.

Burze w niedziele

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla dwunastu województw; miejscami może też padać grad. Chodzi o województwa: zachodniopomorskie, pomorskie, lubuskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, świętokrzyskie, podkarpackie, małopolskie, śląskie, opolskie, dolnośląskie i wielkopolskie.

W tych województwach IMGW prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 30 mm oraz porywami wiatru do 85 km/h. Miejscami może też padać grad.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia oraz życia. IMGW zaznacza, że sytuacja jest dynamiczna i należy śledzić komunikaty pogodowe.

Pogoda w niedzielę

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami, lokalnie z gradem; bez opadów tylko na północnym wschodzie. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm, lokalnie na Pomorzu i Kujawach do 40 mm.

Temperatura maksymalna od 26 do 29 st. C; chłodniej nad morzem i w kotlinach górskich od 20 do 25 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

Pogoda w Warszawie

W niedzielę w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 28 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości