Pogoda

Pogoda na czwartek: upał i przelotne deszcze

Pogoda

Polska jest na skraju wspomnianych rozległych niżów. Na południowym wschodzie oddziałuje jeszcze pofalowany front atmosferyczny. Napływa dość ciepłe powietrze polarne morskie, tylko południowy wschód kraju pozostaje w masie powietrza pochodzenia zwrotnikowego.

Prognoza pogody na czwartek, 29 lipca 2021

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowany, głównie na północy oraz południowym wschodzie okresami duże i tam przelotne opady deszczu. Prognozowana suma opadów na Ziemi Świętokrzyskiej do 10 mm, na Podkarpaciu i Roztoczu do 15 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. nad morzem i 24 st. na północy do 28 st., 29 st. na południu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Nad morzem wiatr okresami dość silny, w porywach do 65 km/h.

W czwartek w stolicy zachmurzenie na ogół umiarkowane. W pierwszej połowie dnia możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 28 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Pogoda na weekend

Piątek przyniesie mieszkańcom wschodnich regionów przelotny deszcz i burze, którym towarzyszyć będą opady do 10-30 l/mkw. i porywy wiatru do 80 km/h. W pozostałej części kraju będzie pogodnie, a miejscami nawet słonecznie. Termometry pokażą maksymalnie od 22 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 31 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

W sobotę na północy i wschodzie należy spodziewać się przelotnego deszczu. Wystąpią także burze z opadami rzędu 10-30 l/mkw. i porywami wiatru do 80 km/h. W pozostałej części kraju będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 21 st. C na Pomorzu do 25 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, zachodni wiatr.

Niedziela upłynie pod znakiem przelotnego deszczu i burz z opadami do 10-30 l/mkw. i porywami wiatru do 80 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 st. C na Pomorzu do 27 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu.

Więcej informacji o pogodzie w TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Lackowska

Pozostałe wiadomości