Newsy

Dziadek skazany za zgwałcenie wnuczki. Przestępstwo nagrał telefonem komórkowym

Newsy

Sędzia wydaje wyrok

Ewald G. miał dopuścić się dwóch zachowań o charakterze seksulanym wobec swojej wnuczki. Mężczyzna został skazany na osiem lat więzienia za zgwałcenie dziewczynki. Wyrok Sądu Okręgowego w Opolu nie jest prawomocny. 62-latek nie przyznał się do winy.

Dziadek gwałcił wnuczkę

Na osiem lat pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Opolu 62-letniego Ewalda G., oskarżonego o zgwałcenie swojej małoletniej wnuczki. Wyrok jest nieprawomocny.

Jak ustaliła prokuratura, do czynów objętych aktem oskarżenia doszło pod koniec 2018 roku w jednej z miejscowości powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Oskarżony miał dopuścić się dwóch zachowań o charakterze seksualnym wobec swojej wnuczki. Jedno ze zdarzeń nagrał na swoim telefonie komórkowym.

Opole. Kara za gwałt

Mężczyźnie przedstawiono zarzut gwałtu na osobie małoletniej oraz przechowania treści zabronionych na nośniku cyfrowym, co według polskiego prawa jest zagrożone karą do 15 lat pozbawienia wolności. Oskarżony nie przyznał się do winy. Za zarzucane czyny sąd wymierzył Ewaldowi G. karę 8 lat pozbawienia wolności. Wyrok jest nieprawomocny.

Zobacz też:

Chick Corea nie żyje. Legendarny pianista jazzowy miał 79 lat

Ojciec nie mógł zobaczyć dziecka po porodzie, ale do sali wpuszczono urzędniczki. Sprawą zajął się Rzecznik Praw Pacjenta

Pies dotkliwie pogryzł 3-latkę. Zwierzę nie było szczepione od dwóch lat

Zobacz wideo: Chciała zabić 10-letnią córkę, by ją uchronić przed "wywiezieniem do burdelu". Została skazana na siedem lat więzienia

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości