sąd

  To właśnie ona reprezentowała go w słynnym procesie o zniesławienie.

  Państwo Curyło kupili dom na licytacji komorniczej wiosną 2018 roku. Nadal jednak nie mogą się do niego wprowadzić, ponieważ lokal zajmują poprzedni właściciele. Jak sytuacja wygląda z perspektywy prawnej?

  Dr Richard Shepherd to wybitny brytyjski patolog sądowy, który pracował przy najgłośniejszych dochodzeniach na świecie. W swojej karierze badał tysiące zgonów, do których doszło w niewyjaśnionych okolicznościach. W Polsce furorę robi jego książka pt. "Siedem wieków śmierci".

  Do sądu wpłynął akt oskarżenia. Danielowi M. grozi rok pozbawienia wolności. Prokuratura zarzuca mężczyźnie zniesławienie i znieważenie sędzi z Białegostoku. Dlaczego? W mediach społecznościowych padły mocne słowa.

  Gruziński mistrz tenisa Nikołoz Basilaszwili ma poważne problemy z prawem. Prokuratura oskarżyła go o przemoc domową, psychiczną, a także ekonomiczną względem byłej już żony, Nelli Dorokaszwili. Zeznania kobiety są przerażające.

  Pokazując kulisy ślubu swoim obserwatorom powiedział: "ona jest moją jedyną żoną".

  Ricky Martin ma ostatnio wyjątkowo złą prasę. Niedawno został oskarżony o stosowanie przemocy domowej, a teraz jego siostrzeniec ujawnił, jakoby w przeszłości łączyły ich stosunki seksualne.

  - Rozwój firmy odbywał się kosztem bezpieczeństwa pasażerów - twierdzi prawnik ofiar.

  Monika nie spodziewała się, że pomagając błąkającemu się psu, wpędzi się w niemałe kłopoty. Ograniczenie wolności, 20 godzin prac społecznych i zapłata kosztów sądowych - to cena, którą musi zapłacić za odruch serca.

  To pierwszy taki przypadek od 10 lat w historii Sudanu.

  "Obstrukcję procesową opanował do perfekcji".

  Każda pociecha musi się w końcu usamodzielnić. Kiedy przychodzi ten moment?

  "Powiedzieli, że córka raczej będzie roślinką".

  Dwukrotny laureat Oscara chce udowodnić swoją niewinność.

  Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie Barbary Kurdej-Szatan i jej wpisu na temat funkcjonariuszy Straży Granicznej. Aktorka o podjętych krokach prawnych dowiedziała się z internetowych serwisów.

  Ponad 250 tysięcy osób w Polsce nie płaci alimentów na dziecko. Zdecydowana większość z nich - ponad 95 proc. - to mężczyźni. Jak pozyskać pieniądze na pociechę od byłego partnera poza sądem? Na to pytanie w Dzień Dobry TVN odpowiedział Robert Damski, komornik sądowy i honorowy członek stowarzyszenia "Dla naszych dzieci".

  16 maja maturzyści podchodzą do egzaminu z chemii. Dlatego w Dzień Dobry TVN powróciliśmy do zdarzenia, które miało miejsce 11 lat temu. Wówczas kilkudziesięciu osobom zdającym w Ostrowcu Świętokrzyskim unieważniono maturę z rozszerzonej chemii. Sprawa trafiła do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Co się wydarzyło? Jak potoczyły się losy młodych ludzi? Na te pytania odpowiedział Paweł Osik, adwokat i pełnomocnik maturzystów.

  Wzrastająca inflacja, rosnące stopy procentowe i raty kredytów sprawiają, że wielu Polakom coraz trudniej jest wiązać koniec z końcem.

  Sąd Okręgowy w Poznaniu zadecydował o przyszłości Adama Z.

  Prokuratura nie zgadza się z wyrokiem. Zapowiedziano już odwołanie.

  Maria Ponomarenko z RushNews stanie przed sądem za pisanie prawdy o oblężonym Mariupolu. Jest oskarżona o szerzenie "fake newsów". Może zostać skazana na karę pozbawienia wolności do 15 lat.

  Johnny Depp oskarżył o zniesławienie swoją byłą żonę Amber Heard. Na jaw wychodzą kolejne szczegóły burzliwej ich relacji.

  Co na ten temat mówią przepisy, zapytaliśmy radcę prawnego dra Macieja Zaleskiego.

  Michael Cicconeti, sędzia w Painesville w Ohio, wymyśla nietypowe kary dla oprawców zwierząt - adekwatne do wyrządzonej krzywdy. Sprawdź jakie.

  Aktorzy walczą o olbrzymie pieniądze.

  22 października 2020 roku we wsi Gilowice na Żywiecczyźnie doszło do tragicznego wypadku. Kierowca potrącił ciężarną Małgorzatę i jej 3-letnią córkę Laurę. Krzysztof S. 4 kwietnia 2022 roku usłyszał wyrok. Sprawę opisała Małgorzata Goślińska w reportażu dla tvn24.pl.

  .Kobiecie grozi dożywocie.

  Sąd zaostrzył wyrok.

  Czy przebój "Shape Of You" jest plagiatem?

  55-letnia kobieta wsypała mężowi do mleka środek do czyszczenia rur. Po zatrzymaniu wyjaśniła, że zrobiła to, bo mężczyzna często ją bił. Zapewniała jednak, że nie zamierzała zrobić mu krzywdy. 60-latek przeżył dzięki szybkiej reakcji córki. Jego żona została skazana za usiłowanie zabójstwa. Jaki wyrok usłyszała?