sąd

    sąd

    16 maja maturzyści podchodzą do egzaminu z chemii. Dlatego w Dzień Dobry TVN powróciliśmy do zdarzenia, które miało miejsce 11 lat temu. Wówczas kilkudziesięciu osobom zdającym w Ostrowcu Świętokrzyskim unieważniono maturę z rozszerzonej chemii. Sprawa trafiła do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Co się wydarzyło? Jak potoczyły się losy młodych ludzi? Na te pytania odpowiedział Paweł Osik, adwokat i pełnomocnik maturzystów.

    55-letnia kobieta wsypała mężowi do mleka środek do czyszczenia rur. Po zatrzymaniu wyjaśniła, że zrobiła to, bo mężczyzna często ją bił. Zapewniała jednak, że nie zamierzała zrobić mu krzywdy. 60-latek przeżył dzięki szybkiej reakcji córki. Jego żona została skazana za usiłowanie zabójstwa. Jaki wyrok usłyszała?

    Reporterzy "Uwagi!" ponownie postanowili przyjrzeć się dramatowi, który miał rozgrywać się w punkcie przedszkolnym prowadzonym pod Łodzią. Sąd prowadził postępowanie w celu ustalenia, czy nastoletni syn dyrektorki placówki molestował dzieci. Jak to możliwe, że przy tego rodzaju zarzutach przedszkole wciąż działa?