Newsy

Motocyklista potrącił 6-latkę i odjechał z miejsca wypadku. Policja prosi o pomoc w znalezieniu mężczyzny

Newsy

Pod koniec czerwca w Olsztynie doszło do przykrego incydentu. Motocyklista potrącił 6-latkę jadącą po ścieżce rowerowej. Po wszystkim na chwilę zatrzymał się, sprzątnął pojazd dziewczynki, a następnie odjechał z miejsca wypadku. Policja umorzyła sprawę, jednak sprawca w dalszym ciągu jest poszukiwany.

Motocyklista potrącił 6-latkę

Do wypadku z udziałem motocyklisty i 6-latki doszło 25 czerwca w Olsztynie na ulicy Artyleryjskiej. Mężczyzna nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i będącą tuż za nim ścieżką rowerową. W tym czasie przejeżdżały na rowerach mała Liliana i jej matka. Gdy kobieta zdążyła opuścić jezdnię, w dziewczynkę uderzył motocyklista. Sześciolatka na czworakach zeszła z drogi.

Sprawca początkowo zatrzymał się, sprzątnął rower 6-latki i zwrócił się do jej matki. Potem jednak odjechał na swoim motocyklu z miejsca zdarzenia. Cała sytuacja została zarejestrowana przez kamerę autobusu, który stał w tym czasie przed przejściem. Nagranie zostało udostępnione przez olsztyńską komendę.

Poszukiwany sprawca wypadku

Sprawą wypadku z udziałem motocyklisty i 6-letniej potrąconej dziewczynki zajęła się olsztyńska policja. Po jakimś czasie zmuszona jednak była umorzyć postępowanie. Dlaczego?

Mężczyzna poruszał się motorem bez tablic rejestracyjnych oraz na głowie posiadał kask ochronny, co utrudniało jego identyfikację

- wyjaśnił sierż. Andrzej Jurkun.

Matka dziewczynki jednak nie poddała się i rozpoczęła poszukiwania na własną rękę. Jak przyznała w TVN24, mężczyzna nie zachował się we właściwy sposób po całym zajściu. Mimo że Liliana miała wtedy na głowie kask, od razu nie było wiadomo, czy nie stało się jej nic poważnego.

Powinien się zapytać, czy mamy, jak wrócić do domu, czy ma nas przeprowadzić na drugą stronę ulicy. Po prostu zachować się po ludzku, z empatią, a nie odjechać

- powiedziała kobieta.

Poszukiwań ostatecznie nie zamknęła również sama policja i cały czas liczy na pomoc w znalezieniu motocyklisty.

Prowadzący czynności w każdej chwili, jeżeli otrzymają jakiekolwiek informacje mogące pomóc im w identyfikacji tego mężczyzny, wrócą do sprawy, aby ją ostatecznie zakończyć. Należy tutaj wskazać, że gdy policjanci dotrą do mężczyzny odpowiedzialnego za spowodowanie tego zdarzenia drogowego, zostanie on przesłuchany, a ostatecznie sprawa może trafić do sądu

- zaznaczył sierż. Andrzej Jurkun.

Mężczyźnie potencjalnie grozi grzywna w wysokości 5 tys. złotych jak również utrata prawa jazdy.

Jak pomóc policji

Służby proszą o kontakt osoby, które posiadają informacje na temat motocyklisty będącego sprawcą wypadku. Można je przekazać telefonicznie pod numery telefonów: 47 731 38 90, 47 73 147 41 lub 112, bezpośrednio w budynku KMP w Olsztynie przy ul. Pstrowskiego 3 (Wydział Prewencji) lub wysłać na adres mailowy bernadeta.cwiklinska-rydel@olsztyn.ol.policja.gov.pl.

Zobacz także:

Nietoperze pomogą w walce z pandemiami. Dlaczego te ssaki nie chorują?

Kielce. Brutalna zbrodnia, która wyglądała jak egzekucja. "Serce taty przestało bić u mnie na rękach"

Miesięczne niemowlę zmarło w szpitalu. Ujawnione obrażenia mogą świadczyć o tym, że dziecko było maltretowane

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości