motocykliści

  motocykliści

  Od 1 maja motocykliści w Warszawie mogą jeździć po wyznaczonych buspasach. To dobry pomysł? Będzie bezpieczniej? Dyskutowaliśmy o tym w Dzień Dobry TVN z dziennikarzem i motocyklistą Pawłem Płuską oraz ekspertem w zakresie ruchu drogowego Markiem Konkolewskim.

  Ruszył sezon motocyklowy. Kim są ludzie na warczących maszynach? Dlaczego, ich zdaniem, kierowcy samochodów za nim nie przepadają? Co im daje jazda na motocyklu? Co myślą o ludziach, którzy psują im opinię, jeżdżąc niebezpiecznie na jednośladach? O co apelują do kierowców samochodów? Z motocyklistami spotkała się reporterka Dzień Dobry TVN Bianka Zalewska.

  Relacje między rowerzystami, a innymi użytkownikami ruchu drogowego od zawsze były napięte. Według danych Komendy Głównej Policji liczba kolizji z udziałem rowerzystów regularnie rośnie. Z czego to wynika? Co wolno rowerzystom, a co jest zakazane? Jak w stosunku do cyklistów powinni zachowywać się kierowcy? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: aktorka Joanna Jabłczyńska, mł. insp. Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji oraz dziennikarka Aleksandra Kutz.

  Ostatnio głośno się zrobiło o rosyjskiej grupie motocyklowej Nocne Wilki, która planuje przejechać przez Białoruś, Polskę, Czechy, Austrię i Niemcy w ramach rajdu z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie. Wiele osób z Polski domaga się od władz, by nie zezwoliły na wjazd motocyklistów do Polski. Istnieje duże ryzyko, że dojdzie do prowokacji, które wykorzysta strona rosyjska. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: Natalię Bułyk - założycielkę grupy MotoMamusie, Adama Badziaka - motocyklistę, Mistrza Polski Superbike oraz Jakuba Michalskiego - członka Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński, wielokrotnego uczestnika Motocyklowych Rajdów Katyńskich, który osobiście poznał grupę Nocne Wilki. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? Czy Stowarzyszenie Rajdu Katyńskiego przyłączy się do Nocnych Wilków? Jak funkcjonują grupy motocyklowe?

  Do Łowicza pojechał prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. Spotkał się tam z mieszkańcami miasta, wśród których byli motocykliści. Uknuł z nimi plan, jak się pozbyć Filipa Chajzera. Udało się? :)

  Zmiana negatywnego sposobu postrzegania motocyklisty i realizacja unijnej dyrektywy – takie cele postawili sobie przedstawiciele Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, Transalp Club Polska oraz Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Dzięki wsparciu Ministerstwa Infrastruktury wspólnie organizują szkolenie dla motocyklistów pod hasłem MOTOPOZYTYWNI. W Dzień Dobry TVN, Andrzej Sołtysik rozmawiał z dr Wojciechem Kuleszą, psychologiem i pomysłodawcą tego projektu. Towarzyszyli mu motocykliści biorący udział w szkoleniu.