Newsy

Milionerzy i trudne pytanie o mamutowca. Uczestnik gry wykorzystał dwa koła ratunkowe

Newsy

TVN

Z pytaniem o mamutowca musiał się zmierzyć uczestnik Milionerów. Co jest o nim prawdą? Jest gibki i szybki, ma ciosy i włosy, ma igły i szyszki, czy to krzyżówka trąbowca i myszki? Aby się tego dowiedzieć, Krzysztof Sęk z Krakowa poświęcił w grze dwa koła ratunkowe.

Mamutowiec - co jest o nim prawdą?

Krzysztof Sęk rozpoczął grę w Milionerach z 10 000 zł na koncie. Pierwsze pytanie w tej rozgrywce dotyczyło kajetu. Uczestnik gry miał niewielkie wątpliwości co do poprawnej odpowiedzi.

Kajet to:

A: zeszyt pradziadka

B: pradziadek gazety

C: poeta Koźmian

D: koreański boski wiatr

Przez chwilę rozważał nawet wykorzystanie koła ratunkowego, choć pierwsze skojarzenie podpowiadało mu, że kajet to rodzaj notatnika. Ostatecznie zdecydował sobie zaufać i zaznaczyć odpowiedź A. Jak się chwilę później okazało - to była słuszna decyzja. Hubert Urbański przeczytał kolejne pytanie - za gwarantowane 40 000 zł.

Co jest prawdą o mamutowcu?

A: jest gibki i szybki

B: ma ciosy i włosy

C: ma igły i szyszki

D: to krzyżówka trąbowca i myszki

- Niestety nie wiem, czym jest mamutowiec. Pierwsze skojarzenie to mamut, ale czy to może być jakieś inne zwierzę z tej rodziny, czy tylko nazwa jest powiązana? Do mamuta pasowałaby odpowiedź B: ma ciosy i włosy. Zapytajmy publiczność, bo tutaj nawet nie potrafię zdecydowanie wykluczyć jakiejś odpowiedzi, aby pomogło - powiedział Krzysztof.

49 proc. głosów oddano na odpowiedź B: ma ciosy i włosy. Ten wynik nie dała Krzysztofowi stuprocentowej pewności.

- Na C jest stosunkowo duży procent głosów. Więcej jest na B, ale tu mogło być proste skojarzenie z mamutem, a może tu jednak nie o to chodzi. Dla pewności wykorzystajmy ostatnie koło: pół na pół - zdecydował.

Mamutowiec - co to jest?

Po odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi zostało A: jest gibki i szybki i C: ma igły i szyszki.

- Tutaj już muszę zaufać tej części publiczności, która wskazała na C. Zakładam, że to wynika z wiedzy, a nie ze skojarzenia z mamutem - wyjaśnił Krzysztof i ostatecznie zdecydował, że zaznaczy C: ma igły i szyszki.

Krótko po tym okazało się, że to była słuszna decyzja. Hubert Urbański przekazał uczestnikowi Milionerów dobą wiadomość.

- Muszę potwierdzić, mamutowiec jest drzewem. Brawo! Przyznam się, że nie znałem takiego drzewa - powiedział prowadzący Milionerów.

Krzysztof Sęk wykorzystał dwa koła ratunkowe, ale dzięki poprawnej odpowiedzi zdobył w grze gwarantowane 40 000 zł i dowiedział się, że mamutowiec olbrzymi może mieć nawet 100 m .

Wszystkie odcinki Milionerów możesz oglądać na player.pl.

Oni walczyli w Milionerach o duże pieniądze. Jakie towarzyszyły im emocje? Zobacz wideo:

Zobacz też:

Vienio przeszedł ogromną przemianę. "Zapuściłem się. Po 40-tce trzeba się za siebie zabrać"

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" - serialowa odsłona kinowego hitu tylko w Playerze

Nowy banknot 1000 zł. Kiedy pojawi się w naszych portfelach?

Autor: Jola Marat

Pozostałe wiadomości