Newsy

Magiczny spacer w świątecznej atmosferze

Newsy

Aktualizacja:

Już na początku grudnia w miastach w całej Polsce możemy poczuć świąteczną atmosferę. Ulice ozdobione lampkami i choinki na rynku zdecydowanie dodają klimatu. Jeśli jednak chcecie na chwilę przenieść się do bajkowej krainy i zwiedzić tajemniczy ogród koniecznie zobaczcie, co dla was przygotowaliśmy.

Magia świąt w Królewskich Ogrodach Światła

Grudzień to wyjątkowy czas, w którym wolne chwile spędzamy ze swoimi najbliższymi. Dla fanów magii, niesamowitych klimatów i świątecznej aury polecamy Ogrody Pałacu w Wilanowie, które dzięki marce Raffaello po raz siódmy przemieniają się w Królewski Ogród Światła. To idealne miejsce na spacer dla całej rodziny. Urokliwe, oświetlone ogrody robią wrażenie zarówno na dorosłych, jak i na dzieciach. Jeśli jesteście spoza Warszawy, nic straconego. Wszystkie atrakcje w Królewskim Ogrodzie Światła czynne będą do 23 lutego 2020 roku. Zatem wizytę w Wilanowie można zaplanować w czasie świątecznej przerwy lub w ferie zimowe.

Królewskie Ogrody Światła

Wystawa plenerowa w Królewskim Ogrodzie Światła w Wilanowie każdego roku nabiera nowego blasku i zachwyca rozmachem aranżacji przestrzennych. W zeszłym roku pokaz tysiąca światełek połączonych z muzyką Czajkowskiego i Vivaldiego przyciągnął do Wilanowa 300 tysięcy ludzi. W tym roku, Organizatorzy Wystawy wraz z marką Raffaello, będącą jej Mecenasem od siedmiu lat, zdecydowali się na stworzenie zupełnej nowej atrakcji – Ogrodu Różanego. Wyjątkową atmosferę wieczornego spaceru podkreśla też ożywiona światłem fontanna. Mieniące się punkty przypominające wodę, w połączeniu z nastrojową muzyką robią niesamowite wrażenie. Ponadto tak jak w ubiegłych latach nie zabrakło też mappingów. Trójwymiarowe pokazy wyświetlane są na fasadzie pałacu o 17.30, 18.30 i 19.30 w soboty i niedziele.

Ogród Różany

W październiku Ogrody zgodnie z tradycją rozbłysły feerią tysięcy światełek. To nie koniec atrakcji. W tegoroczne Mikołajki organizatorzy przygotowali dla gości niespodziankę. Jest nią Ogród Różany. Tysiące kwiatów świecących na różne kolory sprawiają wrażenie barwnego dywanu i przenoszą odwiedzających do magicznej krainy, gdzie poczujemy się niczym Alicja z Krainy Czarów.

Ogród otwarty jest codziennie (oprócz: 24 i 31 grudnia) w godzinach 16-21. Ostatnie wejście możliwe będzie zawsze na godzinę przed zamknięciem ogrodu. Koszt wstępu wynosi:

  • poniedziałek-piątek: 10 zł bilet zwykły i 5 zł bilet ulgowy
  • sobota-niedziela: 20 zł bilety zwykły i 10 zł bilet ulgowy
  • dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie (bez biletu)

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości