Newsy

Koronawirus w Polsce. Sanepid poszukuje uczestników mszy

Newsy

iStockphotodjedzura/Getty Images

Zachodniopomorskie. Sanepid z Kołobrzegu poszukuje uczestników mszy. Wśród wiernych była osoba, u której potwierdzono zakażanie koronawirusem.

Koronawirus w Kołobrzegu

W treści zamieszczonego komunikatu na profilu społecznościowym powiatowy inspektor sanitarny poinformował, że w mszy św., która odprawiona została w piątek o godz. 8.00 w Bazylice Konkatedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Kołobrzegu, uczestniczyła osoba z dodatnim wynikiem na COVID-19.

Sanepid w Kołobrzegu prosi o pilny kontakt ze stacją osoby, które w piątek były na mszy św. odprawianej w bazylice o godz. 8.00. Uczestniczyła w niej osoba z potwierdzonym wynikiem dodatnim na COVID-19

– poinformował sanepid na swoim profilu na facebooku.

W związku z tym sanepid zwrócił się z prośbą do uczestników mszy o pilny kontakt z kołobrzeską stacją pod numerem całodobowego alarmowego telefonu: 694 493 755.

W Zachodniopomorskiem w sobotę odnotowano 51 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Poinformowano o śmierci hospitalizowanego w Szczecinie 67-letniego mieszkańca powiatu kołobrzeskiego. W piątek liczba zakażonych wyniosła 61.

W sumie w województwie zachodniopomorskim potwierdzono COVID-19 u 1598 osób, z których 31 zmarło.

Koronawirus w Polsce

W piątek odnotowano najwięcej do tej pory zdiagnozowanych przypadków COVID-19. Było to 1587. W sobotę badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 1584 osób. To o 3 mniej niż wyniósł piątkowy rekord.

Jeśli zaś chodzi o statystykę dotyczącą śmiertelnych przypadków, to w sobotę odnotowano najwyższą od 18 czerwca ich liczbę - 32 zgony. Dotychczas najtragiczniejszym dniem, pod względem zgonów, był 24 kwietnia. Wtedy resort przekazał informację o 40 zgonach.

Łącznie od 4 marca, czyli początku epidemii w Polsce zakażenie potwierdzono już u 85 980 osób. Zmarło 2 424 zakażonych, wyzdrowiało 67 326.

Zobacz też:

Brutalny atak na pracowników sklepu. Ekspedientka została kopnięta w twarz. "Ma wieloodłamowe złamania kości"

Liczba placówek z nauczaniem zdalnym i mieszanym odzwierciedla skalę zakażeń

Weekendowe spotkania przyczyną wzrostu zakażeń? Wirusolog: "Ludzie przestali wierzyć w wirusa"

Zobacz wideo: Immunolog dr Paweł Grzesiowski wyjaśnił, czy dzięki szczepieniu na grypę nie zachorujemy na COVID-19

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości