msza

  msza

  Pasterka to uroczysta msza, bez której wielu wiernych nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, w kościołach obowiązuje limit wiernych, którzy mogą uczestniczyć w nabożeństwach. Jak w związku z tym będą wyglądać msze w czasie Bożego Narodzenia? Specjalny komunikat w tej sprawie wystosowała Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski.

  Do 27 grudnia przedłużona została dyspensa od obowiązku uczestnictwa w mszy w niedzielę i święta. Powodem jest pandemia COVID-19 i duża liczba spowodowanych nią zgonów. Biskupi zachęcają wiernych, by korzystali z transmisji liturgii w radiu i telewizji oraz za pośrednictwem Internetu. W niektórych diecezjach dekrety obowiązują do odwołania.

  Pandemia koronawirusa wymusiła wiele zmian w życiu ludzi na całym świecie. Od wielu miesięcy także w Polsce poddajemy się obostrzeniom i rygorom sanitarnym. Czy do licznych regulacji, których celem jest zmniejszenie ilości zakażeń, dojdzie zakaz komunii świętej?

  Zarząd jednej z państwowych spółek energetycznych - podczas mszy w jednym z gdańskich kościołów - zawierzył firmę Opatrzności Bożej. Czy to norma, czy raczej kuriozum? O komentarz do tej sytuacji poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN pallotyna ks. Zenona Hanasa.

  Komuniści i komunistki. Za chwilę przyjmą ciało Chrystusa w postaci chleba. Oprócz sakramentu przyjmują także dobra doczesne: pieniądze, sprzęt elektroniczny, rowery, zegarki, tablety, smartfony. A Wy, co dostaliście na Pierwszą Komunię Świętą?