Newsy

Clive Cussler nie żyje. Znany podróżnik i autor książek zmarł w wieku 89 lat

Newsy

Aktualizacja:
GettyImages/Marco Bottigelli

Clive Cussler był podróżnikiem oraz autorem kilkudziesięciu powieści sensacyjno-przygodowych. Pisał i publikował przez prawie pół wieku. Ostatnie dzieła mężczyzny wydane zostały w ubiegłym roku. O jego śmierci poinformowała żona.

Clive Cussler nie żyje

Znany podróżnik oraz autor powieści sprzedawanych na całym świecie zmarł w poniedziałek 24 lutego 2020 roku. Smutną wiadomość przekazała żona mężczyzny w poście na Facebooku.

Z ciężkim sercem chcę podzielić się smutną wiadomością, że mój mąż Clive zmarł w poniedziałek. Życie z nim było przywilejem i wielkim zaszczytem. Chcę podziękować wam, jego fanom i przyjaciołom, za całe wsparcie, za wszystkie dobre momenty i wszystkie przygody, które z nim dzieliliście. Był najmilszym, najłagodniejszym człowiekiem, jakiego kiedykolwiek spotkałam. Wiem, że jego przygody będą kontynuowane

- czytamy w oświadczeniu.

Kim był Clive Cussler

Autor urodził się w 1931 roku w Stanach Zjednoczonych. Wczesną młodość spędził w mediach, zajmował się układaniem haseł reklamowych oraz produkcją spotów radiowych i telewizyjnych. W połowie lat 60. zaczął pisać, a pierwszą powieść wydał w 1973 roku . Od tego spod jego pióra wyszło ok. 80 książek tłumaczonych na ponad 40 języków i wydanych w ponad stu krajach . Poza literaturą fascynowały go historia oraz podróże. Był także płetwonurkiem , a wraz z profesjonalnymi ekipami odwiedził kilkadziesiąt wraków o znaczeniu historycznym.

Więcej:

Autor: Pola Namysł

Pozostałe wiadomości