Newsy

Lista 100 najbogatszych Polaków wg Forbesa. Na szczycie bez zmian

Stuzłotówki w dużej ilości.

Pawel Brzozowski / grinus.pl/Getty Images

Newsy

Lista 100 najbogatszych Polaków wg Forbesa. Na szczycie bez zmian

Stuzłotówki w dużej ilości.

Pawel Brzozowski / grinus.pl/Getty Images

Coroczna lista stu najbogatszych Polaków wg magazynu "Forbes" niezmiennie budzi ogromne emocje. W tym roku bez zaskoczeń. Pierwsze miejsce nadal zajmuje Michał Sołowow, zaraz za nim plasują się Zygmunt Solorz oraz Jerzy Starak. Zobacz, kto jeszcze znajduje się w gronie najbogatszych w Polsce. 

Ranking najbogatszych co roku spotyka się z ogromnym zainteresowaniem mediów oraz czytelników. Zazwyczaj obywało się bez większych w niespodzianek, w tym roku jednak nastąpiły pewne zmiany. Od 2019 roku w Polsce pojawiło się aż czternastu nowych miliarderów, obecnie jest ich 56. To nowy rekord. 

100. najbogatszych Polaków 2020 roku

Na pierwszym miejscu po raz drugi znalazł się Michał Sołowow, biznesmen zajmuje się głównie energetyką. Od zeszłego roku powiększył swój majątek o dwa miliardy złotych, otwierając ranking z imponującą kwotą ponad 15 miliardów na koncie. Poznaj pierwszą dziesiątkę zestawienia. 

1. Michał Sołowow (15,62 mld)

2. Zygmunt Solorz (12,03 mld)

3. Jerzy Starak (9,63 mld)

4. Tomasz Biernacki (8,13 mld)

5. Dominika Kulczyk (6,87 mld)

6. Sebastian Kulczyk (6,45 mld)

7. Zbigniew Juroszek z rodziną (3,71 mld)

8. Maciej i Małgorzata Adamkiewicz (3,46 mld)

9. Marcin Iwiński (3,4 mld)

10. Paweł Marchewka (3 mld)

Pełną listę znajdziecie na stronie magazynu

Debiutanci wśród najbogatszych 

Pierwsze pozycje zestawienia nie zaskakują, pojawia się jednak wiele nowych nazwisk. W tym roku w rankingu debiutuje aż 16 osób, jednocześnie zniknęło kilka osób które pojawiały się w zestawieniu od lat. Powodem może być rozwój branży gier komputerowych, wśród najbogatszych znalazło się ośmiu ich producentów. Co ciekawe, próg wejścia na listę w tym roku jest o aż 10% wyższy niż w poprzednim roku, aby znaleźć się w zestawieniu trzeba móc pochwalić się majątkiem o wartości co najmniej 549 mln złotych. 

Więcej:


Co sądzisz o tym artykule?
77
11
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0