Newsy

Wypłata 500 plus - sierpień 2021. Nie wszyscy otrzymają pieniądze

Newsy

JGI/Jamie Grill/Getty Images

500 plus to świadczenie, z którego co miesiąc korzysta w Polsce ponad 6,6 mln dzieci. Niektórzy rodzice nie dostaną jednak pieniędzy w sierpniu. Chodzi o tych, którzy nie złożyli wniosku w odpowiednim terminie.

500 plus - sierpień 2021

"Rodzina 500 plus" to flagowy program partii rządzącej. W tym roku zmieniły się nieco zasady przyznawania świadczenia i rodzice muszą składać wniosek co roku. Według danych do tej pory wpłynęło 4,6 mln wniosków, a uprawnionych do skorzystania z programu jest ponad 6,6 mln dzieci.

Wielu rodziców czeka na wypłatę świadczenia, jednak nie wszyscy mogą liczyć na pieniądze w sierpniu. Ci, którzy nie złożyli wniosku w odpowiednim terminie, będą musieli jeszcze poczekać na pieniądze.

Kiedy wypłata 500 plus - sierpień 2021?

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy otrzymają świadczenie 500 plus. Jeśli długo zwlekaliście ze złożeniem wniosku, to może okazać się, że w sierpniu nie otrzymacie pieniędzy.

Rok świadczeniowy rozpoczął się w czerwcu. Każdy, kto złożył wniosek do 30 kwietnia 2021 r., zagwarantował sobie wypłatę świadczenia w czerwcu i systematycznie co miesiąc do maja przyszłego roku. Osoby, które złożyły wniosek do końca maja, otrzymały pieniądze do końca lipca.

Jeśli wniosek złożyliście w czerwcu, pieniądze zostaną wypłacone do 31 sierpnia 2021 r. Przelane zostaną z wyrównaniem od czerwca. Natomiast wszyscy, którzy złożyli wniosek w lipcu, otrzymają wypłatę świadczenia do końca września (z wyrównaniem od lipca).

Wniosek o 500 plus. Warto złożyć go w sierpniu

Jeśli nie złożyliście jeszcze wniosku o 500 plus, warto zrobić to w sierpniu. Pieniądze co prawda otrzymacie najpóźniej do końca października 2021 r., ale z wyrównaniem od sierpnia. Musicie jednak wiedzieć, że choć okres świadczeniowy rozpoczął się w czerwcu, to wszyscy spóźnialscy (czyli ci, którzy złożyli wnioski w lipcu i sierpniu) otrzymają świadczenie z wyrównaniem od miesiąca, w którym wpłynął wniosek.

500 plus - sierpień 2021. Kiedy wypłata?

Świadczenia rodzinne - w tym 500 plus - wypłacane są zazwyczaj pod koniec miesiąca. Najczęściej są to ostatnie 4 dni robocze miesiąca. To oznacza, że 500 plus otrzymasz między 26 a 31 sierpnia.

Premier: "Program 500+ nie spełnił naszych oczekiwań proludnościowych". Zobacz wideo:

Zobacz także:

Pijani rodzice opiekowali się trójką dzieci. "Jest sobota, więc można pić alkohol"

Stewardessa kazała przykleić maseczkę do twarzy płaczącej dwulatki. "W niektórych sytuacjach powinno się okazywać ludzką przyzwoitość"

Joanna Krupa pokazała urocze rodzinne zdjęcie. Do kogo jest podobna jej córka?

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: gazeta.pl

Pozostałe wiadomości