Od 1 października rodzice będą mogli się ubiegać o świadczenie w programie "Aktywny Rodzic". Zakład Ubezpieczeń Społecznych już rozsyła rodzicom pisma z przypomnieniem. Co warto wiedzieć o projekcie? Jakie wsparcie można otrzymać?
Aby walczyć z deficytem w budżecie państw należących do Unii Europejskiej, wspólnota rozważa wprowadzenie bezwarunkowego dochodu podstawowego. Co to takiego?
Kiedy program wejdzie w życie?
Sprawdź, komu przysługuje.
Komu przysługuje emerytura pomostowa i co się zmienia?
O nowym programie w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Karoliną Pilawską.
Sprawdź zestawienie 5 najważniejszych newsów z poniedziałku, 13 listopada.
"W ciągu 5-6 lat niektóre osoby potrafią podwoić swoje świadczenie".
Poznaj szczegóły.
Sprawdź, czy konieczne jest składanie wniosku.
Trwa dyskusja na temat podniesienia kwoty zasiłku pogrzebowego. Jego wysokość nie zmienia się od 1 marca 2011 roku. Na temat świadczenia rozmawiano podczas spotkania kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, co potwierdził minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
O dodatkach i świadczeniach opowiedziała mecenas Eliza Kuna.
Już wkrótce w życie wejdą nowe limity dla emerytów i rencistów, którzy dorabiają do świadczeń.
Polski rząd w 2022 roku dwukrotnie przekształcał system podatkowy. Doprowadziło to do nadpłat, które powinny zostać zwrócone w 2023 roku emerytom i rencistom spełniającym określone warunki. Jakich kwot mogą się spodziewać? Kiedy mogą je otrzymać?
Osoby, które pobierają różnego typu świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w większości przypadków muszą pamiętać o dopełnianiu formalności i pilnowaniu ważnych terminów. Dotyczy to również uczniów i studentów, którzy pobierają rentę rodzinną z ZUS. Sprawdź szczegóły.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że zbliża się termin składania wniosku o świadczenie postojowe. Komu przysługuje taki rodzaj wsparcia i na jakich zasadach? Co powinien zawierać wniosek?
Seniorom przysługuje nie tylko 13. i 14. emerytura. Mało kto wie, o jakie świadczenia i dodatki mogą ubiegać się osoby po 60. i 65. roku życia. Część z nich pobierać mogą również wdowy i wdowcy. Sprawdź szczegóły.
Załatwianie spraw urzędowych bywa kłopotliwe. Przekonała się o tym pani Anna, która w wieku 85 lat wyemigrowała do Wielkiej Brytanii. Formularze przesyłane jej przez polskie biuro emerytalne mają stanowić podstawę do wypłaty świadczeń za granicą. Dopełnienie formalności wymaga jednak nie lada wysiłku.
Jaki wniosek powinno się złożyć?
Czternasta emerytura wypłacona zostanie już w tym tygodniu. Ile wyniesie i kiedy dokładnie będzie wypłacana? Kto dostanie pełną czternastkę, a kto tylko jej część? Czy będzie zwolniona z podatku? Sprawdź najważniejsze informacje związane z czternastą emeryturą.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wypłacanie trzynastych emerytur. Na potwierdzenie wysyłane będą specjalne listy.
Sprawdź, kto może ubiegać się o świadczenie.
Niektórych pracowników czeka przykre zaskoczenie.
Część osób uprawnionych do pobierania dodatkowych świadczeń emerytalnych, może już składać o nie wniosek. Dodatkowa kwota 200 złotych będzie wypłacana co miesiąc. Jednak nie wszyscy emeryci mogą ją dostać i nie jest ona uzależniona od wysokości otrzymywanego do tej pory świadczenia. Kto zatem może o nią wnioskować?
"Z dnia na dzień bez środków do życia".
Świadczenie pielęgnacyjne przeznaczone jest dla osób z niepełnosprawnościami. Najczęściej dostają je jednak rodzice lub opiekunowie. Komu przysługuje w 2022 roku? Ile wynosi i jak się o nie ubiegać? Czym różni się od zasiłku pielęgnacyjnego czy opiekuńczego?
Opublikowano najniższe i najwyższe świadczenie emerytalne wypłacone w 2021 roku. Zauważalna jest ogromna przepaść. O jakich kwotach mowa?
13 emerytura to świadczenie, które wypłacane jest w kolejnym roku, po ustaleniu najniższej emerytury. W 2022 roku trzynastki wypłacane są od 1 kwietnia. Komu przysługują i jakich kwot mogą się spodziewać emeryci?