Włosy

Bawełniane frotki czy gumki-sprężynki? Na pewno nie recepturki! Co jest lepsze dla naszych włosów?

Włosy


Niektóre kobiety lubią nosić rozpuszczone włosy, inne wolą je upinać. Jednak źle dobrane gumki i spinki mogą niszczyć włosy. Piotr Knapik podpowiedział, jak dobierać akcesoria do włosów i jak je spinać, by ich nie osłabiać.

Co niszczy nasze włosy?

Fryzjer Piotr Knapik zwrócił uwagę, że źle dobrane gumki do włosów mogą nam je osłabić. W miejscu, w którym zbyt mocno zawiążemy gumkę, włosy będą się kruszyć! To dotyczy również zbyt mocnych upięć ( np. modne koczki na tzw. cebulkę). Tego typu fryzury negatywnie wpływają na cebulki włosów. Z tego powodu po rozpuszczeniu upięcia możemy odczuwać nieprzyjemne mrowienie na skórze głowy.

Czym wiązać włosy?

Najgorszym wyborem są gumki recepturki, ponieważ szarpią włosy. Nie używamy również gumek z metalowymi łączeniami. Metal również plącze włosy. Zdecydowanie lepszym wyborem będą frotki z gąbki lub materiałowe, które nie odkształcają włosów, nie wyrywają ich oraz nie ucinają. Tego typu gumki nadają się do luźnych koczków i kucyków.

Najlepszym rozwiązaniem, które poleca Piotr Knapik, to modne w ostatnim czasie gumki-sprężynki, które nie niszczą włosów. Można nimi wiązać włosy na dzień oraz na noc, bo jak przekonuje fryzjer, włosy do snu powinny być luźno związane (i zawsze dobrze wysuszone). Dzięki luźnemu wiązaniu włosy nie będą się plątać podczas snu.

Spinki do włosów. Używać czy nie?

Spinki do włosów to hit ostatnich dwóch sezonów. Kobiety wpinają spinki nie tylko by podtrzymać fryzurę, ale po prostu dla ozdoby. Czy używanie spinek jest dobre dla naszych włosów?

Jak tłumaczy nasz ekspert, nie powinniśmy używać spinek metalowych, ponieważ włosy mając styczność z metalem stają się mniej sprężyste i elastyczne. Są bardziej narażone na złamania, a tego chcemy uniknąć.

Spinki szarpią włosy oraz niszczą ich strukturę. Jednak najgorszym rodzajem spinek są popularne wsuwki bez zaokrąglonych końców.

Lepszym rozwiązaniem jest stosowanie plastikowych spinek np. „żabek” oraz klamer. Tego typu spinki nie niszczą włosów.

Zobacz też:

***

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości