Porady stylistki

Jaki kapelusz wybrać na lato? Stylistka podpowiada, które modele warto mieć w swojej szafie

Porady stylistki

Wysokie temperatury w okresie letnim skłaniają nas do tego, aby zadbać o odpowiednie nakrycia głowy. O tym, co w obecnym sezonie jest modne i wygodne dla całej rodziny, opowiedziała w Dzień Dobry Wakacje stylistka, Ewelina Rydzyńska.

Moda na kapelusze

Kapelusz służy jako funkcjonalna część ubioru, mająca chronić nas od słońca, deszczu oraz wiatru, ale także jako stylowa ozdoba. Poszczególne modele potrafią odmienić charakter każdej stylizacji i urozmaicić nawet najprostszy outfit. W historii mody takie nakrycia głowy promowali Audrey Hepburn i Michael Jackson (w wersji eleganckiej) oraz Kate Moss i Johnny Depp (nonszalanckiej). W ostatnich latach były jednak rzadziej spotykane.

- Trochę odeszliśmy od mody na kapelusze i cieszymy się, że ona zaczyna wracać do łask. Kiedyś kapelusz bardzo pięknie rasował każdą stylizację. Mężczyźni nie pojawiali się tak naprawdę bez kapelusza publicznie - kobiety zresztą również. Modę na kapelusze zrewolucjonizowała w latach 20. Coco Chanel , rezygnując z bardzo bogato zdobionych form, na rzecz gładkich toczków. W tej chwili tych fasonów jest naprawdę bardzo wiele - opowiadała w Dzień Dobry Wakacje Ewelina Rydzyńska.

Rodzaje kapeluszy

W naszym programie stylistka zaprezentowała kilka najpopularniejszych i najmodniejszych fasonów kapeluszy dla wszystkich członków rodziny. Sama miała na sobie model fedora, który sprawdza się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Choć wygląda na nieco masywny, nie jest w nim za gorąco.

- Ponieważ ta fedora jest wykonana z wełny, a jak wiadomo wełna jest włóknem naturalnym, to ona po prostu oddycha. (...) Warto zwrócić uwagę na kolorystykę. Zdecydowanie bardziej sprawdzą się tego typu fedory w jaśniejszej palecie barw, aniżeli te ciemne, bo one będą po prostu ściągały promienie słoneczne - tłumaczyła Ewelina Rydzyńska.

Ekspertka zaproponowała mężczyznom kapelusz z wąskim rondem i nieco wyższą główką, czyli trilby (ten fason niegdyś bardzo mocno promował Justin Timberlake). Kobiety z kolei zachęcała do modelu canotier, charakteryzującego się płaską główką, który świetnie wygląda do sukienek typu boho. Powiedziała także o niezwykle stylowej panamie, która pochodzi z Ekwadoru i jest wyrabiana ręcznie (jej najdroższe egzemplarze kosztują nawet 10 tys. dolarów). Dodała: "To są kultowe kapelusze, które genialnie zdobią głowę". Dla dziewczynek polecała czapki z daszkiem z ozdobami , dla chłopców natomiast bejsbolówki , albo czapki typu bucket hat .

- Bucket hat uzupełnia tak naprawdę bardzo nowoczesne stylizacje. Na Instagramie można znaleźć całą masę przykładów - mówiła stylistka.

Zobacz też:

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości