kapelusze

  kapelusze

  Niemowlę, w dużo większym stopniu niż dorosły człowiek, narażone jest na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Z tego powodu należy ochraniać najdelikatniejsze części jego ciała i zwracać szczególną uwagę na głowę. Na szczęście, na rynku można znaleźć rozmaite kapelusze dla niemowląt.

  Duże czy małe rondo? Słomkowy czy jedwabny? Jakie nakrycia głowy są najmodniejsze tego lata? Dlaczego powinniśmy zabezpieczać głowę przed słońcem? Zobaczcie, jak wybrać idealny dla siebie kapelusz. Kto może nosić turban, a kto bandamkę? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy stylistkę Elżbietę Podgórską, która przyniosła ze sobą mnóstwo kapeluszy. Nawet Marcin Prokop i Dorota Wellman znaleźli coś dla siebie.

  Wykonuje zawód czapnika od ponad 40 lat. To nie jest opłacalny biznes. Jego klientami nie są Polacy a obcokrajowcy. Oni ceną tzw. "ręczną robotę". Chińskiego nie tkną. Odwiedziliśmy pracownię jednego z nielicznym w Polsce czapników.

  Ludziom, którzy noszą kapelusze, nie sposób odmówić odwagi. Kiedyś nieodłączny element stroju dziś oznaka ekstrawagancji. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Beata Miłogrodzka, projektantka kapeluszy. Kim najczęściej są jej klienci?

  Maszyny w tej fabryce pochodzą z lat 20. ubiegłego wieku. Niedawno fabryka wyprodukowała kapelusze dla olimpijczyków, ale jej niepowtarzalnym i czołowym produktem pozostają kapelusze chasydzkie. Noszenie kapelusza dla chasydów ma religijne i mistyczne znaczenie.

  Katarzyna Mistewicz z wykształcenia jest dziennikarzem, ale zawsze marzyła o tym, by mieć własny biznes. Myślała o założeniu stacji radiowej, ale zdecydowała się na sklep internetowy oferujący kapelusze. Znalazła modystki, które tworzą piękne kapelusze, a wszystko zaczęło się od babci Halinki... - Babcia zawsze kochała kapelusze. Nosi je do dzisiaj. Ma bardzo dużą kolekcję - mówi właścicielka HatHat. Zapraszamy do raju dla kapeluszników!