Pielęgnacja twarzy i ciała

Odwdzięcz się swoim stopom i przygotuj im kąpiel

Pielęgnacja twarzy i ciała

Aktualizacja:

Na przesuszone, zmęczone lub spocone stopy dobra jest kąpiel. Z jakich składników ją przygotować? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła kosmetyczka Aneta Suchowierska.

Kąpiel z solą na zmiękczenie naskórka

Możesz wybrać do niej sól odświeżającą, leczniczą, relaksującą lub po prostu zwykłą sól kuchenna.

Kąpiel z sodą na zmiękczenie twardej skóry pięt i przeciw poceniu się stóp

W misce rozpuść 5-6 łyżek sody. Codzienna kąpiel stóp w wodzie z sodą pomaga zwalczyć ich nadmierne pocenie się.

Kąpiel ziołowa

Nadmierną potliwość pomoże zwalczyć kąpiel z tymiankiem, rozmarynem i lawendą. Napar z mięty lub czarnego bzu przyniesie ulgę odparzonym stopom, na poranione stopy najlepsza będzie kąpiel z szałwią, korą dębu albo skrzypem polnym. Jeśli zaś stopy są zmęczone po długim i ciężkim dniu, najlepsza będzie kąpiel z rumiankiem.

Szklankę ostudzonego naparu z ziół wlej do miski w ciepłą wodą.

Kąpiel antybakteryjna z solą Epsom

Wymieszaj w dużej misce z gorącą wodą następujące składniki:

2 filiżanki soli Epsom

1 filiżanka soli z Morza Martwego

1 łyżeczka oliwy z oliwek

1/2 łyżeczki olejku mięty pieprzowej

2 łyżeczki mąki owsianej

Mocz stopy, aż woda stanie się chłodna, a następnie zetrzyj pumeksem wszystkie szorstkie powierzchnie skóry. Płucz stopy w zimnej wodzie i dokładnie osusz. Następnie posmaruj stopy tłustym kremem lub wazeliną i nałóż grube skarpety. Aby wzmocnić efekt, prześpij noc w skarpetach. Zabieg ten możesz powtarzać wielokrotnie.

Kąpiel z octu jabłkowego na oczyszczanie i relaksację

Do miski z ciepłą wodą wlej szklankę octu i mocz stopy przez 15-20 minut. Powtarzaj tę kurację od dwóch do trzech razy w tygodniu. Znajdujący się w occie kwas octowy pomoże wyeliminować grzybicę stóp i pożółkłe paznokcie.

Kąpiel na swędzące stopy

Wymieszaj w proporcji 1:1 ocet jabłkowy z ciepłą wodą i mocz stopy przez 20 minut. Powtarzaj tę kurację codziennie jeśli uważasz, że jest to konieczne.

Kąpiel detoksykująca

Wymieszaj 2 łyżki sody oczyszczającej z łyżką octu jabłkowego, aby uzyskać pastę. Wetrzyj uzyskany preparat w stopy i pozostaw na 10-15 minut. Następnie, na 15 minut włóż stopy do 6 litrów gorącej wody z solą Epsom. Na koniec kąpieli wykonaj w wodzie delikatny masaż stóp, przy okazji oczyszczając je z pozostałości pasty. Osusz stopy ręcznikiem i wsmaruj ulubiony krem.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości