Makijaż

Trendy w makijażu na nadchodzący sezon wiosna-lato 2021. Naturalność w rytmie disco?

Makijaż

Aktualizacja:
Stone RFJonathan Storey/Getty Images

Postawmy sprawę jasno: makijaż to nie tylko sposób na "upiększanie" czy "maskowanie". Wykonujmy go nie dla innych, lecz dla samych siebie - bo lubimy, bo sprawia nam przyjemność, bo sprawia, że od razu uśmiechamy się do odbicia w lustrze. W tym sezonie zwłaszcza ma dodawać nam animuszu tak, by na twarzy każdej z nas malowała się pewność siebie. O ile trendy na wiosnę/lato 2021 z pewnością kiedyś przeminą, o tyle takie podejście niech zostanie z nami na dłużej.

Wiosna/lato 2021 - trendy w makijażu

Makijaże z wybiegów są dla nas wyraźnym sygnałem - w tym sezonie najważniejsza będzie różnorodność. Możemy ją odmieniać przez "ekscentryczność", "fantazję" czy "kreatywność". Zwał, jak zwał - ważne, by nie bać się korzystać z make-upu po to, aby wyrazić siebie i swoją osobowość.

Nie myli się ten, kto przypuszcza, że na nowe trendy wpływ miała pandemia. Królowa szminka (najlepiej czerwona, wszak to klasyka) została zdetronizowana, a swoje insygnia władzy musiała rozdzielić między eyelinery, cienie do powiek, brokaty i kredki - słowem, makijaż oczu zagarnął dla siebie całą uwagę. Ba, co więcej, rości sobie prawo do zabierania nas w podróże do przeszłości; największym hitem nadchodzącego sezonu będą "disco kolory". Wyrażą nie tylko naszą odwagę i pewność siebie, lecz także radosne jak muzyka z lat 80. usposobienie.

Naturalna cera i kocie spojrzenie

Jedno się jednak nie zmieniło - mimo eksplozji barw i kolorów wciąż stawiamy na naturalność. O ile marzy nam się graficzny makijaż oka, kocie lub lisie spojrzenie, o tyle cera chce nacieszyć się naturalnością i świeżością; zresztą, po tych wszystkich tygodniach lockdownów zasługuje na to bardziej niż kiedykolwiek. Wybieramy zatem podkłady o lekkiej formule albo po prostu, obywamy się bez nich i stawiamy na korektor lub krem BB. Żegnamy się z poważnym "matowym" makijażem i stawiamy na delikatne rozświetlenie. Kto wie, może dzięki temu w swoim odbiciu dostrzeżemy Panią Wiosnę?

Jeśli usta, to tylko podkreślone w delikatny sposób. Sprecyzujmy: delikatny, ale bynajmniej nie nudny. Wraz z ponownym odkrywaniem przez nas mody z początku XXI wieku i trendów, jak z roku 2000 do łask wracają błyszczyki. Nakładamy je leciutką warstwą na pomalowane wcześniej szminką usta - po to, by uzyskać efekt "syropu" albo "tafli". Na takiej soczystej powierzchni pięknie będą odbijać się promienie zachodzącego na plaży słońca.

Zobacz wideo: Trwały i nieblokujący makijaż pod maseczkę

Zobacz też:

Rockowy styl Beaty Kozidrak. Poprzez ubrania gwiazda podkreśla swoją osobowość

Dorota Wellman: "Celebrytki nie inspirują nikogo do niczego". Kogo podziwia dziennikarka?

Neonowe stylizacje, czyli najmodniejszy trend sezonu. Jak nosić wyraziste kolory?

Autor: Ola Lipecka

Źródło: Elle.fr

Źródło zdjęcia głównego: Stone RF

Pozostałe wiadomości